SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Duże zmiany w Radiu PiN. Cztery pasma w ciągu dnia, więcej informacji

Radio PiN zmienia się w stację informacyjną i rezygnuje z części audycji autorskich. Nowa ramówka wprowadza cztery główne pasma dzienne. - Formuła starego PiNu się wypaliła - mówi nam Radosław Kietliński, naczelny stacji.

Radosław KietlińskiArticle

W nowej ramówce będzie podział na cztery pasma tematyczne: poranek, środek dnia, popołudnie informacyjno-publicystyczne oraz muzyczny wieczór dla smakoszy dźwięku. - Rezygnujemy z dzielenia stacji na programy, co było domeną PiN-u przez lata. Taki był rynek, ludzie przychodzili na konkretne pozycje programowe również w innych stacjach - mówi Wirtualnemedia.pl redaktor naczelny Radia PiN Radosław Kietliński.

Z ramówki znikną niektóre audycje autorskie, takie jak np. „Żeli Papą” Stephane’a Wlodarczyka (nadawana w poniedziałki), „Muzyka dla dorosłych” Marcina Sobesto (emitowana w czwartki) czy „Uchem po Mapie” Luisa Andino Velez i Piotra Gronau (nadawana w niedziele). Z tego powodu ze stacji odchodzi część dziennikarzy. - Pożegnaliśmy się z twórcami audycji tematycznych weekendowych. Nie dlatego, że negatywnie oceniamy ich audycje, ale dlatego że słuchalność była stosunkowo niska - wyjaśnia Radosław Kietliński.

>>> Więcej popu w Radiu PiN. Radosław Kietliński: chcemy odhermetyzować radio

Nowością w stacji będzie emisja na żywo programu publicystycznego „Gość Wydarzeń” równolegle na antenach Polsatu, Polsat News i Radia PiN (codziennie o godz. 19.15). - W programie pojawiają się osoby najważniejsze z punktu widzenia wydarzeń politycznych dnia. Dla radia ma to również ważne znaczenie marketingowe. Prowadzący ma kilkumilionową widownią Polsatu powie, że magazyn jest także do posłuchania w Radiu PiN - tłumaczy Kietliński. Stacja od 5 stycznia br. realizuje już inny wspólny program z Polsat News - „sPiNacz tygodnia” (dowiedz się więcej).

„Gość Wydarzeń” to nie jedyna pozycja, którą PiN będzie nadawać we współpracy z kanałami Polsatu. Obecna w dotychczasowej sobotniej ramówce audycja „Bizon” o odpowiedzialnym i zrównoważonym biznesie (CSR) ma być teraz realizowana we współpracy z redakcją Polsat Biznes. Do prowadzącego Pawła Oksanowicza dołączy Robert Bernatowicz. Program docelowo będzie realizowany w studiu radiowym i emitowany równolegle w Radiu PiN oraz Polsat Biznes (sobota o godz. 14.00).

W ramówce pozostaje natomiast „Rezerwat”, czyli talk show publicystyczno-rozrywkowy prowadzony przez Tomasza Kina (codziennie od godz. 15.00 do 17.00), do którego prowadzący zaprasza gości i rozmawia z nimi na różne tematy. Kin został szefem kreatywnym Radia PiN i będzie m.in. nadzorował studio produkcyjne, które ma powstać. - Dziś antena PiN-u jest podzielona, a każdy element żyje własnym życiem. Chcemy doprowadzić do tego, żeby słuchacz miał pełną wiedzę, co wydarzy się na antenie aż do późnego wieczora. To wymaga od nas przygotowania nowych elementów oprawy i pewnej nawigacji - wyjaśnia Kietliński.

Wieczorna audycja Macieja Ulewicza - „Ulewiczas”, w której prowadzący m.in. gości aktorów, reżyserów oraz rozmawia ze słuchaczami o kulturze zostanie przesunięta na godzinę 20.00. - Do godziny 20.00 robimy stację informacyjną, a po 20.00 dajemy słuchaczom wybór - czy chcą włączyć telewizory, czy z uwagi na zainteresowanie jazzem, muzyką etniczną, fado zostaną przy Radiu PiN - mówi szef stacji.

Jak już informowaliśmy, do marca br. rozgłośnia przeniesie się z obecnej siedziby przy pl. Inwalidów w Warszawie do budynku Telewizji Polsat przy ul. Ostrobramskiej. Studio Radia PiN powstanie tuż obok studia kanału Polsat News.

Stacja póki co nie planuje kampanii reklamowej. - Stawiamy na naszą obecność na antenach kanałów Polsatu - tłumaczy Kietliński.

Z danych Radio Track wynika, że średni udział Radia PiN w rynku w 2013 roku wyniósł 0,1 proc. (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Duże zmiany w Radiu PiN. Cztery pasma w ciągu dnia, więcej informacji

58 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ddddd
Strzelili w kolano muzyką pop, a teraz zamierzają amputować całą nogę i się przewrócić?
Powodzenia. Unifikujcie media dalej.
odpowiedź
User
Mike
Muzycznie niestety poszli na dno:(
odpowiedź
User
Johny1973
Marcin Sobesto nadal firmuje nazwiskiem to co oni teraz grają?
odpowiedź