SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

RMF FM ma najwięcej słuchaczy wśród dyrektorów, wolnych zawodów i pracowników umysłowych. Trójka najbardziej w dół

Wśród dyrektorów, wolnych zawodów, pracowników umysłowych i właścicieli firm najchętniej słuchaną rozgłośnią radiową w zeszłym roku było RMF FM. Stacja ta zanotowała największy wzrost udziału, z kolei na przeciwnym biegunie znalazła się Trójka - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Udział RMF FM pod względem słuchania wśród dyrektorów, wolnych zawodów, pracowników umysłowych i właścicieli firm w okresie od stycznia do grudnia 2017 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 24,9 proc. Względem poprzedniego roku zwiększył się on o 2,1 pkt. proc. - wynika z danych Radio Track Millward Brown, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl. Jednocześnie był to największy wzrost w zestawieniu.

Drugie miejsce zajęło Radio ZET z udziałem na poziomie 13,2 proc., po spadku o 0,3 pkt. proc.

Na podium znalazła się jeszcze Trójka, której udział w rynku zmniejszył się o 2,7 pkt. proc. do 11 proc. - najbardziej w zestawieniu.

Czołowa piątkę uzupełniają: sieć Eska (do góry o 0,7 pkt. proc. do 6,8 proc.) i Jedynka (- 0,5 pkt. proc. do 4,7 proc.).

Liderem ogólnopolskiego rynku radiowego w 2017 roku w grupie wiekowej od 15 do 75 lat było RMF FM. Z kolei wśród sieci pierwsze miejsce należało do Eski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: RMF FM ma najwięcej słuchaczy wśród dyrektorów, wolnych zawodów i pracowników umysłowych. Trójka najbardziej w dół

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
Największą słuchalność Trójka ma wśród właścicieli hurtowni. Przecież to oczywista oczywistość. I jak słuchalność spada, to oznacza, że rośnie, prawda towarzysze?
odpowiedź
User
animowany
Bzdura wierutna. To, ze rmf gra w tle jakiejs korpo, to nie znaczy ze ktos tego slucha. Gra zeby nie bylo cicho, a zapowiadacze godziny odliczaja czas do wyjscia do domu.
odpowiedź
User
Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych
I jak słuchalność spada, to oznacza, że rośnie, prawda towarzysze?

Co za bzdura! Słuchalność spada i żaden „towarzysz” nigdy nie udawał, że rośnie! Cały czas chodzi o to, że im niższa słuchalność, tym wyższy jest poziom intelektualny programu.

Za małe są te spadki słuchalności Trójki. Moim zdaniem Trójka spokojnie może osiągnąć 4% lub nawet mniej, tylko musi zostać jeszcze bardziej „przewietrzona”. Nie rozumiem, dlaczego jeszcze nie podziękowano Michałowi Olszańskiemu, który niedawno w jakimś wywiadzie odważył się krytykować zmiany w mediach publicznych. Nie rozumiem, dlaczego jeszcze nie podziękowano Markowi Niedźwieckiemu, który na swoim blogu pisał, że nigdy nie było tak źle na Myśliwieckiej i nie wie, co teraz grać i co mówić. Jak to jest możliwe, że redaktorzy radiowi wyjeżdżają z krytyką swojego miejsca pracy w jakichś wywiadach dla innych mediów lub na blogach i nadal w tym radiu pracują? Nonsens jakiś. Jeszcze podziękowałbym Wojciechowi Mannowi, który jakiś czas temu w wywiadzie dla portalu Natemat.pl powiedział następujące słowa: „Ja chyba też jestem lewak. Kim innym mógłbym być”? Po co w konserwatywnym Polskim Radiu ma pracować ktoś, kto otwarcie mówi o sobie, że jest lewakiem?!

Drugim problemem Trójki jest warstwa muzyczna. Wciąż za dużo jest audycji z muzyką rockową, która jest szatańska i lewacka sama w sobie. Ograniczyłbym takie audycje do minimum (jeśli koniecznie muszą być), a wprowadziłbym jakieś audycje z pieśniami patriotycznymi i muzyką religijną prowadzone przez wybitych fachowców w tym temacie. Jedna auycja z muzyką religijną nawet jest, leci w niedzielny poranek między 06:00 a 08:00 (chodzi o audycję „Muzyczne rozmowy”), ale pora nadawania jest kiepska, wielu ludzi wtedy woli jeszcze pospać, bo jest niedziela, weekend, nie trzeba iść do pracy i w ogóle. Przenieść tę audycję na jakieś ludzkie godziny i dodać jeszcze kilka podobnych audycji. No i publicystyka konserwatywna - jest jej za mało, w dodatku audycje publicystyczne z godziny 15:00, które wprowadził Adam Hlebowicz, zostały przez Wiktora Świetlika przeniesione na 23:00, o co mam trochę żalu.

Ogólnie rzecz biorąc, trzeba dalej „przewietrzać” Trójkę. Na pozór może się wydawać, że już nieźle jest „przewietrzona”, ale jeśli dogłębniej przeanalizować wszystkie zmiany z ostatnich dwóch lat, to widać, że to jeszcze nie jest to, jest jeszcze sporo do „przewietrzenia” w tej Trójce.

Niektórzy lewacy zapewnie mi zaraz napiszą coś w stylu: „Przełącz se na Radio Maryja i zostaw naszą kochaną Trójeczkę w spokoju”. Odpowiadam: istnienie Radia Maryja nie usprawiedliwia przejawów lewactwa w Trójce, a poza tym NIE JESTEM ZAINTERESOWANY Radiem Maryja, które jest przesadnie fanatyczne w swoim przekazie. Wolę umiarkowane, normalne Polskie Radio i tak pozostanie, tylko chciałbym większego „przewietrzenia” Trójki, bo zaznała za mało dobrych zmian (do PR1, PR2 czy PR24 nie mam większych zastrzeżeń, tylko Trójka wzbudza poważne zastrzeżenia z powodów wyżej już wymienionych).
odpowiedź
User
conf
Największą słuchalność Trójka ma wśród właścicieli hurtowni. Przecież to oczywista oczywistość. I jak słuchalność spada, to oznacza, że rośnie, prawda towarzysze?


dokładnie tak jest ; ) To tak jak z twoimi partiami "broniącymi demokracji ". Im więcej u nich samozadowolniea z donoszenia na własny kraj i radości z poklepywań od unijnych lewaczków, tym coraz niższe ich sondaże w Polsce. ; ) Ot, taka zagadka wszechświata ; )
odpowiedź
User
wredne babsko
Przewietrzyć Trójkę bo jest zatęchła!!!!!!!! Za dużo w niej jest osób, które przyspawały się do mikrofonu, coś tam sapią, stękają i uważają, że są niezastąpione. Czas najwyższy posadzić te osoby na "ławkę rezerowych" i udowodnić, że Trójka da sobie bez nich radę.

Pamiętacie sprawę Tomasza Zimocha w Jedynce? Też były głosy, że "nie wyobrażam sobie Jedynki bez Zimocha", "to już koniec tego radia" i takie tam. Zimochowi pożegnano i co? Czy ktoś dzisiaj jeszcze o nim wspomina???? Tak samo powinno się postąpić z niektórymi Trójkowcami. Słuchacze trochę popsioczą, popiszą, że Trójka umarła, że Radio Maryja bis, a potem sprawa ucichnie i wszystko będzie dobrze, tak samo jak jest dobrze bez Zimocha w Jedynce.
odpowiedź