SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Połączenia eSIM IoT z szybszym wzrostem niż karty eSIM w smartfonach. Rynek napędzi nowy standard eIM

Globalna liczba połączeń IoT wykorzystujących technologię eSIM wzrośnie do 195 mln w 2026 roku, wobec zaledwie 22 mln w roku 2023 - prognozuje firma badawcza Juniper Research.

W raporcie pt. "eSIMs: Emerging Trends, Strategic Recommendations & Market Forecasts 2023-2027" analitycy Juniper Research podkreślają rosnące znaczenie wśród platform eSIM wariantu eIM (eSIM IoT Manager), który ma napędzać rozwój rynku w najbliższych trzech latach.

eIM to ustandaryzowane narzędzie do udostępniania eSIM, które umożliwia wdrażanie na dużą skalę urządzeń IoT obsługujących eSIM i zarządzanie nimi. Standard ten został zdefiniowany przez organizację GSMA w specyfikacji SGP.31 i standaryzuje proces masowego wdrażania urządzeń IoT obsługujących eSIM.

W raporcie wykazano, że obecne rozwiązania do udostępniania eSIM, takie jak SMSR (Subscription Management Secure Routing), utrudniają rozwój eSIM na rynku IoT, ograniczając liczbę urządzeń, które można obsługiwać i zarządzać za pomocą jednego interfejsu użytkownika. Rozwiązania eIM według analityków Juniper Research obniżą koszty wdrożeń, umożliwiając jednoczesne wdrażanie wielu połączeń. To przełoży się na zwiększenie wartości zastosowań eSIM wymagających masowych wdrożeń.

W 2023 roku tylko 2 proc. wszystkich używanych kart eSIM ma przypadać na sektor IoT. Przewiduje się jednak, że wraz ze wzrostem popularności narzędzi eIM w ciągu najbliższych trzech lat liczba połączeń eSIM IoT będzie rosła szybciej niż sektor konsumencki obejmujący smartfony. Do 2026 roku na sektor IoT przypadać ma 6% globalnych kart eSIM.

Autorzy raportu przewidują, że w najbliższych trzech latach liczba używanych urządzeń IoT obsługujących eSIM wzrośnie na całym świecie o 780 proc. Zidentyfikowali oni dwa kluczowe sektory, które mają odnieść korzyści z eIM: logistyka oraz wydobycie ropy i gazu. Prognozują, że do 2026 roku będą one odpowiadać za 75 proc. kart eSIM używanych na całym świecie, a to dzięki oparciu się na modelach biznesowych LPWA (Low-power, Wide-area), które wymagają stosowania procesów masowego wdrażania.

Dołącz do dyskusji: Połączenia eSIM IoT z szybszym wzrostem niż karty eSIM w smartfonach. Rynek napędzi nowy standard eIM

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl