SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Exatel chce przejmować, może wyjść za granicę

Spółka telekomunikacyjna Exatel, należąca do Polskiej Grupy Energetycznej (PGE), prowadzi weryfikację podmiotów, które może przejąć, wynika z komunikatu spółki. Exatel pracuje też nad rozszerzeniem oferty produktowej.

"Plany na rok 2011 zakładają dalszy rozwój firmy. Planowane jest rozszerzenie oferty produktowej o nowe usługi w celu kompleksowego zaspokojenia potrzeb komunikacyjnych dużych przedsiębiorstw. Przewiduje się także rozszerzenie działalności Exatel poza dotychczasowy obszar geograficzny" - czytamy w komunikacie.

Spółka poinformowała też, że "rozpoczęła pracę nad kilkoma projektami o skali międzynarodowej, a także dokonuje weryfikacji podmiotów, które mogłyby być przedmiotem potencjalnej akwizycji, gwarantując jej dalszy dynamiczny rozwój".

Jednostkowy zysk netto spółki  za 2010 r., z uwzględnieniem rozwiązanej rezerwy w wys. 4,8 mln zł,  wyniósł 45,0 mlnzł, podczas gdy w 2009 - po rozwiązaniu rezerwy w wysokości 24,4 mln zł - stanowił 54,8 mln zł. Wynik EBITDA spółki za 2010 r., z uwzględnieniem rozwiązanej rezerwy, wyniósł 139,2 mln zł wobec 154,0 mln zł w 2009.

Exatel należy do grupy PGE, która planuje sprzedaż tej spółki jeszcze w tym roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Exatel chce przejmować, może wyjść za granicę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl