SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Facebook przejmuje platformę Vidpresso aby dodawać interaktywne elementy do transmisji na żywo

Facebook przejął zespół prowadzący platformę o nazwie Vidpresso. Kwota transakcji nie jest znana. Vidpresso będzie nadal prowadzić swój serwis, a opracowana przez firmę technologia pozwoli Facebookowi dodawać do transmisji live dodatkowe elementy w postaci komentarzy, ankiet czy pytań od widzów.

Article

O przejęciu przez Facebooka Vidpresso poinformowało na swojej stronie internetowej, jednak finansowych szczegółów umowy nie ujawniono.

Po sfinalizowaniu transakcji 7-osobowy zespół pracowników Vidpresso przeniesie się do siedziby Facebooka i będzie pracował wspólnie z inżynierami tego serwisu. Jednocześnie platforma Vidpresso będzie nadal obsługiwała swoich klientów, wśród których są m.in. BuzzFeed oraz giełda Nasdaq.

Vidpresso jest firmą uruchomioną w 2012 r. Opracowana przez nią technologia pozwala na dodawanie do internetowych transmisji prowadzonych na żywo interaktywnych elementów w postaci komentarzy, ankiet czy pytań kierowanych do prowadzących przez widzów. Zaletą rozwiązania oferowanego przez Vidpresso jest prostota obsługi, dzięki której interaktywne dodatki mogą stosować w swoich przekazach nawet mało doświadczeni twórcy transmisji prowadzonych live.

Na razie nie wiadomo kiedy technologia opracowana przez Vidpresso zostanie zaimplementowana w Facebooku i oddana w ręce użytkowników. Pozostaje też otwarte pytanie czy w przyszłości firma Marka Zuckerberga nie odetnie zewnętrznych użytkowników od rozwiązań oferowanych przez Vidpresso.

W II kwartale 2018 roku Facebook zanotował przychód w wysokości ponad 13 miliardów dolarów, a zysk netto wzrósł do 5,1 miliarda dolarów.

 

Dołącz do dyskusji: Facebook przejmuje platformę Vidpresso aby dodawać interaktywne elementy do transmisji na żywo

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl