SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Filip Styczyński i Lucjan Ołtarzewski wracają do TVP Info jako dziennikarze internetowi. Samuel Pereira: wyrazili pełną skruchę

Dziennikarze Filip Styczyński i Lucjan Ołtarzewski, zawieszeni pod koniec lipca br. za prowokacyjne zachowanie na demonstracji przed Sejmem, wracają do Telewizji Polskiej, będą redaktorami portalu TVP.info. - Panowie wyrazili pełną skruchę i są gotowi do pracy - wyjaśnia Samuel Pereira, szef redakcji TVP.info.

Od lewej: Filip Styczyński i Lucjan Ołtarzewski Article

Filip Styczyński i Lucjan Ołtarzewski przez kilka miesięcy byli reporterami TVP Info, przygotowywali m.in. krótkie wywiady w Sejmie do programu „Minęła 20”. Styczyński zasłynął z prowokacyjnych pytań do posłów PO, za milczącym na jego pytania Krzysztofem Brejzą wyszedł nawet daleko poza teren parlamentu. Sławomir Nitras określił jego zachowanie reportera TVP Info gównarzerię, inni politycy PO sugerowali, że jest działaczem PiS-u.

Pod koniec lipca Styczyński i Ołtarzewski na demonstracji przed Sejmem pokazywali wyciągnięte środkowe palce. Skrytykowało ich za to na Twitterze wielu dziennikarzy, a dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Klaudiusz Pobudzin szybko poinformował, że zdecydował o zawieszeniu współpracy z reporterami.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, Styczyński i Ołtarzewski w poniedziałek wracają do pracy w Telewizji Polskiej. Będą teraz redaktorami portali TVP.info.

Potwierdził nam to Samuel Pereira, szef redakcji TVP.info. - Po okresie zawieszenia z nimi współpracy przez TVP za zdarzenie do jakiego doszło na lipcowej demonstracji przed Sejmem, panowie wyrazili pełną skruchę i są gotowi do pracy - wyjaśnił.

Według danych Nielsen Audience Measurement w lipcu br. średnia oglądalność minutowa TVP Info wynosiła 285 178 widzów, a udział stacji w rynku oglądalności - 5,09 proc.

W 2016 roku wydatki Telewizji Polskiej na wynagrodzenia wyniosły 402,6 mln zł, wobec 337,1 mln zł więcej niż rok wcześniej (to 19,4 proc. w górę). Wzrost ten wynika m.in. z 29,7 mln zł dodatkowych kosztów programu odejść dobrowolnych. Bez uwzględnienia tych kosztów wydatki na wynagrodzenia zwiększyły się o 10,6 proc.

Publiczny nadawca w ub.r. zanotował 1,47 mld zł wpływów (o 6,8 proc. mniej niż rok wcześniej) i 176,7 mln zł straty netto. W czerwcu br. Jacek Kurski podał, że liczba etatowych pracowników firmy od początku ub.r. zmalała z 2,83 tys. do ok 2,6 tys.

Pod koniec lipca TVP otrzymała 800 mln zł kredytu ze Skarbu Państwa, zasadniczą część ma spłacić w miesięcznych ratach od 2019 do końca 2023 roku.

Dołącz do dyskusji: Filip Styczyński i Lucjan Ołtarzewski wracają do TVP Info jako dziennikarze internetowi. Samuel Pereira: wyrazili pełną skruchę

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Szok
bez komentarza; co to ma znaczyć? jakie standardy beznadziejne! Oni i ten Pereira. Wstyd!
73 18
odpowiedź
User
jan
czyli w sumie nic sie nie stalo, polacy nic sie nie stalo, polacy nic sie nie stalo
59 9
odpowiedź
User
Nic to nie zmieni
Teraz swoją nienawiść będą ukrywali. Bolszewicka młoda gwardia nadal bedzie indoktrynowała. "Panowie, miło że wspieracie PiS. Ale trochę subtelniej bo po oczach razi"
54 10
odpowiedź