SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Firefox 7 do pobrania na Windows, Mac i Linux

Mozilla wydała najnowszą wersję przeglądarki Firefox na platformy Windows, Mac i Linux.

Firefox 7 do pobrania na Windows, Mac i Linux

Firefox 7 według zapewnień Mozilli bardziej efektywnie zarządza pamięcią. Użytkownicy mają zauważyć, że otwieranie nowych kart, reakcja na klikanie poleceń w menu oraz przycisków na witrynach internetowych są znacznie szybsze.

Zwiększona została także wydajność aplikacji, co ma być szczególnie widoczne przy wielu otwartych kartach oraz po wielu godzinach, a nawet dniach, surfowania po sieci.

W Firefoksie 7 pojawiły się nowe narzędzia, które mają ułatwić programistom tworzenie szybszych aplikacji. Nowa wersja technologii Canvas z akceleracją sprzętową przyspiesza animacje HTML5 oraz gry w przeglądarce, co ma pozwolić programistom na budowę bardziej innowacyjnych i interaktywnych aplikacji, jak np. Angry Birds czy Runfield.

Firefox 7 wspiera także nowe API od W3C, przeznaczone do mierzenia czasu oczekiwania na otwieranie stron. Umożliwia to programistom pomiar czasu wczytywania stron oraz nawigacji na witrynach, w odniesieniu do prędkości łącza, ruchu na stronie i innych czynników. Dzięki API programiści mogą zdalnie testować interakcje użytkownika z witryną, co w konsekwencji ma pozwolić na szybkie i sprawne optymalizowanie stron i aplikacji internetowych pod kątem różnych użytkowników.

Przeglądarkę internetową Firefox 7 można pobrać z tej strony.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Firefox 7 do pobrania na Windows, Mac i Linux

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl