SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fokus TV liderem kanałów dokumentalnych, H2 z największym wzrostem

W styczniu br. liderem oglądalności wśród kanałów dokumentalnych był Fokus TV. Największym wzrostem pochwalić się mogła stacja H2, a na przeciwnym biegunie znalazł się Animal Planet HD.

fot. Shutterstock.comArticle

Udział kanału Fokus TV w styczniu 2017 roku wyniósł 0,81 proc., po spadku względem stycznia 2016 roku o 6,90 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Havas Media Group. Stacja ta nadaje w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Drugą lokatę zajęła TVP Historia, która też jest obecna w DVB-T. Jej udział w rynku to 0,67 proc., po wzroście o 4,69 proc.

Podium uzupełnia Discovery Channel. Średni dobowy wynik tego kanału w zeszłym miesiącu wyniósł 0,51 proc., po stracie udziału w porównaniu do września ub.r. o 3,77 proc.

Największym wzrostem pochwalić się mógł kanał H2, który awansował z miejsca 21. na 19. Udział tej stacji w analizowanym miesiącu zwiększył się o 200 proc. do 0,09 proc.

Z kolei na przeciwnym biegunie znalazła się stacja Animal Planet HD, która w rankingu spadła z lokaty 18. na 20. Jej udział, po spadku o 44,44 proc., wyniósł 0,05 proc.

W grupie komercyjnej w styczniu 2017 roku liderem był Fokus TV. Jego średni dobowy udział w rynku telewizyjnym wyniósł tutaj 0,96 proc., po spadku o 2,04 proc.

Drugi był kanał Discovery Channel, którego udział wyniósł 0,67 proc. (zmniejszył się on o 2,90 proc.). Ostatnie miejsce podium przypadło TVP Historii (0,59 proc.; do góry o 3,51 proc.).

Największym wzrostem w tej grupie wiekowej również pochwalić się mógł kanał H2, którego średni wynik się podwoił do 0,08 proc.

Na przeciwnym biegunie w tym ujęciu znalazł się Polsat Viasat Nature - było to 66,67 proc. do 0,01 proc.

Dołącz do dyskusji: Fokus TV liderem kanałów dokumentalnych, H2 z największym wzrostem

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Snowid
Fokus będzie notował kolejne spadki - reklamy trwają po ok.18 minut! Kto to wytrzyma?! Bujaj się fokus .....!
odpowiedź
User
ed
Fokus to dno!!!!
odpowiedź
User
Z Gdyni
Reklamy nie mogą trwać po 18 minut, bo zgodnie z prawem w godzinie może być ich tylko 12 minut. I wszystkie stacje mające koncesję skwapliwie z tego korzystają.
odpowiedź