SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa Sare nie kupi GG, nie dogadała się z Xevin Consulting Limited

Grupa Sare poinformowała, że odstąpiła od dalszych negocjacji z Xevin Consulting Limited dotyczących kupna komunikatora internetowego GG. Przejęcie zapowiedziano w czerwcu br., jego wartość miała wynieść maksymalnie 2,4 mln zł.

W komunikacie giełdowych Grupa Sare zakończenie negocjacji dotyczących kupna GG uzasadniła brakiem konsensusu co do kluczowych dla niej ostatecznych warunków transakcji.

Transakcja miała dotyczyć aktywów spółki Gadu-Gadu, do których należy komunikator GG, domeny internetowe GG.pl i Gadu-Gadu.pl, prawa do znaków towarowych i logotypów (głównie charakterystycznego dla GG słoneczka) oraz sprzęt serwerowy. Łączna cena miała wynieść maksymalnie 2,4 mln zł.

Grupa Sare zapewniała, że ma nową strategię obecności GG na rynku internetowym, zamierzała m.in. reaktywować usługę poczty elektronicznej. - Połączenie komunikatora i web analityki z pewnością miało zaowocować nową ofertą dla sektora biznesowego. Potencjał, jakim mieliśmy mieć szansę dysponować dzięki Gadu-Gadu, był w naszej ocenie ogromny - podkreślił Tomasz Kusy, dyrektor działu programowania w Sare.

Od listopada 2015 roku GG należy do funduszu Xevin Consulting Limited, który kupił go od Grupy Allegro-GG, należącej wtedy do koncernu Naspers. Nie podano, ile Xevin wydał wtedy na GG.

W czerwcu br. szczegółowo analizowaliśmy, że w ostatnich latach komunikator GG oraz związane z nim serwisy GG.pl i Gadu-Gadu.pl zanotowały duże spadki odwiedzalności.

W pierwszej połowie br. Grupa Sare zanotowała 22,44 mln zł wpływów ze sprzedaży i 1,79 mln zł zysku netto.

Dołącz do dyskusji: Grupa Sare nie kupi GG, nie dogadała się z Xevin Consulting Limited

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Polak
Dowód na to, że nie ma zbyt dużych, zbyt znanych, zbyt używanych i zbyt popularnych, by nie mogli upaść.
odpowiedź
User
Dagmara
Moim zdaniem to bardzo dobra wiadomość, że negocjacje zakończyły się fiaskiem!

Dlaczego? Chodzi o to, że komunikator GG pozostanie pod skrzydłami Xevin Consulting Limited tak jak ma to miejsce do tej pory. Możemy stwierdzić, że GG działa (odkąd zostało przejęte przez Xevin) bez najmniejszych problemów. Choć poprzednio też działało bardzo dobrze. Można w każdej chwili założyć nowe konto, można zalogować się na stare, można napisać do znajomych, którzy nadal korzystają z tego serwisu. Można poznać nowych znajomych. Tak jakby nie był teraz rok 2017, tylko 2007 albo i jeszcze wcześniej.

Wszystko na świecie się zmienia, powstaje wiele serwisów nowych. Upada wiele serwisów starych. A poczciwe "żółte słoneczko" działa cały czas bez najmniejszych problemów. Pod czyimi skrzydłami? Pod skrzydłami Xevina. Po co więc zmieniać coś, co jest bardzo dobre? Po co przestawiać maszynę, która pracuje wydajnie?

Programiści cały czas dbają o poprawę wydajności, designu i tak dalej dla GG na urządzeniach przenośnych. Oprócz tego jest wersja desktopowa, ale też webowa. Do wyboru, do koloru. Czego chcieć więcej? Zmiany właściciela? Nie widzę powodów ku temu. Pozdrawiam.
odpowiedź
User
zen
Kiedy sprzedali moje dane wraz z numerem telefonu firmie od pokazow garnkow itp to jak dla mnie moga juz sie calkowicie zwinac. Dane oczywiscie w gg poza telefonem byly zmyslone i dzieki temu wiedzialem kto mnie sprzedal.
odpowiedź