SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Giełda Świętych Mikołajów

Akcja Radia PIN, Rzeczpospolitej i TVN24

Giełda Świętych Mikołajów - taką nazwę nosi świąteczna akcja charytatywna Radia PiN102FM i Giełdy Papierów Wartościowych wspierana przez "Rzeczpospolitą" i TVN24. Celem akcji jest zgromadzenie środków potrzebnych do ufundowania pracowni komputerowej w wybranej szkole podstawowej spoza Warszawy.

"Ideą całej akcji jest przekonanie, że pojęcie równych szans nie powinno pozostawać pustym sloganem. Chcemy aby dzieci pochodzące z ubogich regionów kraju miały takie same szanse dostępu do wiedzy jak ich rówieśnicy z Warszawy - mówi dyrektor programowy Radia PiN 102FM i pomysłodawca "Giełdy Świętych Mikołajów" - Emil Marat.

Organizatorzy przewidują, że uda im się zebrać środki potrzebne do ufundowania przynajmniej jednej pracowni komputerowej.

Akcja skierowana jest do wszystkich spółek notowanych na giełdzie. Firmy giełdowe, które wpłacą pieniądze na specjalnie konto bankowe znajdą się w Wielkim Indeksie Gwiazdkowym 2002. Notowania indeksu i zestawienie firm będą regularnie prezentowane w Radiu PiN 102 FM oraz publikowane na ekonomicznych stronach Rzeczpospolitej i na antenie TVN24.

"Zbieramy środki na pracownię komputerową z prawdziwego zdarzenia. Możliwe, że uda nam się zebrać sumę, która pozwoli zakupić komputery do kilku szkół. Wszystko zależy od hojności giełdowych Świętych Mikołajów. Sama GPW też do nich dołączyła. - mówi Wiesław Rozłucki, Prezes GPW - może te komputery pozwolą wychować przyszłych analityków finansowych, maklerów lub finansistów - dodaje z uśmiechem.

W tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia, na terenie GPW zostanie zorganizowane spotkanie z przedstawicielami firm, które znajdą się w Wielkim Indeksie Gwiazdkowym 2002 oraz dyrektorem i uczniami obdarowanej szkoły. W trakcie imprezy zostaną podane ostateczne notowania WIG 2002, a oprócz tego wszyscy darczyńcy otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Organizatorzy chcą, by Wielki Indeks Gwiazdkowy stał się imprezą cykliczną. W ten sposób, co roku wybrana szkoła będzie mogła liczyć na otrzymanie pracowni komputerowej, a to bez pomocy sponsorów często w ogóle nie byłoby możliwe.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Giełda Świętych Mikołajów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl