SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gimnazjaliści na prasowym zdjęciu

60 tysięcy osób w dodatku "Gimnazjaliści 2004" "Dziennika Zachodniego"

Około 60 tysięcy uczniów ostatnich klas gimnazjum znajdzie zdjęcia swoich klas w dodatku specjalnym "Dziennika Zachodniego" - "Gimnazjaliści 2004". Pamiątkowy dodatek ukaże się w najbliższy czwartek, 20 maja w dziewięciu wydaniach lokalnych.

Każde z wydań, liczące od 32 do 68 stron, zawiera zdjęcia klas z terenu kilku powiatów. Łączna objętość wszystkich dziewięciu wydań to 408 stron. Łącznie dodatek "Gimnazjaliści 2004" wydrukowano w nakładzie 106 tys. egzemplarzy. Cena gazety została podniesiona z 1,30 do 2 zł.

"Dziennik Zachodni" sfotografował uczniów 2.650 klas z 622 szkół województwa śląskiego. Zakładając, iż średnio 1 klasa liczy 23. uczniów, daje to szacunkową liczbę ponad 60 tysięcy sfotografowanych osób.

W ramach akcji "Gimnazjaliści 2004" trwa także konkurs, w którym główną nagrodą jest komputer dla szkoły oraz komers dla wszystkich uczniów ostatnich klas gimnazjum. Nagrodę otrzyma szkoła, która zamówi najwięcej gazet z dodatkiem w stosunku do ilości swych uczniów. Dodatek "Gimazjaliści 2004" promowany jest poprzez kampanię na łamach "Dziennika Zachodniego", w należącym do "Polskapresse" portalu Naszemiasto.pl, w Telewizji Katowice oraz w lokalnych i regionalnych stacjach radiowych. By lepiej dotrzeć do grupy uczniów gimnazjum zdecydowano się także mailing HTML do użytkowników portali Interia i Onet.pl oraz na plakatowanie szkół gimnazjalnych.

Oprócz "Gimnazjalistów" "Dziennik Zachodni" przygotowuje również inne dodatki skierowane specjalnie do swoich młodych czytelników. W marcu każdego roku na łamach dodatku "Fotomatury" swoje zdjęcia mogą zobaczyć maturzyści. Od dwóch lat przygotowywany jest też ukazujący się jesienią dodatek "Pierwsza klasa" ze zdjęciami uczniów klas pierwszych szkół podstawowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gimnazjaliści na prasowym zdjęciu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl