SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Grupa K2 dalej rozmawia z potencjalnym inwestorem, ma też kupców dla Okawave

Grupa K2 będzie dalej prowadziła negocjacje dotyczące sprzedaży części jej segmentu reklamowego, ale już nie na zasadach wyłączności. Ponadto firma zaczyna rozmowy z podmiotami zainteresowanymi kupnem udziałów jej segmentu infrastrukturalnego obejmującego głównie spółkę Oktawave.

Tomasz Tomczyk, prezes Grupy K2 Article

Rok temu Grupa K2 zaczęła restrukturyzację mającą obniżyć koszty stałe działalności firmy, natomiast w grudniu ub.r. poinformowała, że kontynuuje rozmowy z trzema potencjalnymi inwestorami strategicznymi zainteresowanymi jej segmentem agencyjnym i mediowym. W maju podała, że będzie dalej negocjować na zasadach wyłączności z jednym z potencjalnych inwestorów.

Chodzi o sprzedaż części segmentu agencyjnego i mediowego Grupy K2 obejmującego spółki K2.pl, SKA, K2 TM, K2 Media, K2 Search i Agencja k2.pl.

W poniedziałek firma poinformowała, że będzie nadal negocjowała z tym podmiotem, ale już nie na zasadach wyłączności (obowiązywanie tego warunku upływa z końcem października). Skąd tak długie rozmowy? Firma tłumaczy to m.in. wzrostem wyników finansowych jej segmentu agencyjnego i mediowego oraz zmianą zakresu ewentualnej transakcji.

Ponadto Grupa K2 zaczyna rozmowy z podmiotami zainteresowanymi przejęciem jej segmentu infrastrukturalnego obejmującego głównie spółkę Oktawave. Od końca kwietnia br. firma szukała wspólnie z Trigon Investment Banking inwestorów dla tego segmentu.

Na ewentualną sprzedaż udziałów Oktawave musi się zgodzić rada nadzorcza Grupy K2.

W pierwszej połowie br. Grupa K2 zanotowała wzrost wpływów o 18 proc. do 48,18 mln zł i 45 tys. zł zysku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa K2 dalej rozmawia z potencjalnym inwestorem, ma też kupców dla Okawave

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nick
K2 szuka inwestoria, odcinek 1257. Rada nadzorcza chyba powinna zacząć rozliczać prezesa za efekty, a nie PR :)
19 9
odpowiedź
User
Ex
W/g mnie za dużo tam kolesiostwa a za mało dobrych ludzi.
8 9
odpowiedź