SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa Kęty podtrzymuje prognozy zysku na br., oczekuje dużego wzrostu sprzedaży

Grupa Kety, dzięki nadspodziewanie dobrej sprzedaży w I połowie 2010 r., zdecydowanie podtrzymuje prognozy finansowe na bieżący rok zaprezentowane w lutym, wynika z czwartkowej wypowiedzi prezesa  Dariusza Mańko. Spółka oczekuije systematycznej poprawy sprzedazy w kolejnych kwartałach, więc nie zmienia planów inwestycyjnych i akwizycyjnych..

Grupa Kęty podtrzymuje prognozy zysku na br., oczekuje dużego wzrostu sprzedaży

"Przedsmak poprawy mieliśmy już w II kw., szczególnie w segmencie wyrobów wyciskanych i systemów aluminiowych. Jeśli nie się nie zmieni, jeśli stabilny będzie kurs euro w okolicach 4 zł, to nie obawiam się III kw., wykonanie opublikowanych w lutym prognoz za cały 2010 r. jest niezagrożone" - powiedział na konferencji prasowej Mańko.

Prognozy te zakładają, że zysk netto grupy ma wzrosnąć w 2010 r. do 81,5 mln zł wobec 71,1 mln zł w minionym roku, co oznacza wzrost o 15% w stosunku do 2009 roku" - czytamy w komunikacie spółki.

"Największym naszym problemem, przy rosnących cenach surowców jest utrzymanie marży, ale dzięki zwiększającej się sprzedaży - wykorzystanie mocy sięga 90% - sumaryczny zysk zostanie zralizowany. Planujemy także od IV kw. wprowadzić 4-5-proc. podwyżkę cen, co powinno dac nam 2-proc. wzrost marży" - wyjaśnił prezes spółki.

Dzięki coraz lepszej koniunkturze, także za granicą, spółka podtrzymuje swoje plany inwestycyjne, akwizycyjne, nie zamierza także wycofywać się z przyjetej polityki dywidendowej, zakładającej rokrocznie wypłatę ok. 40% zysku inwestorom.

"Zarząd zakłada, iż w okresie objętym strategią czyli w latach 2010 - 2015, wydatki inwestycyjne osiągną poziom ok. 530 mln z czego w tym roku będzie to ok. 145 mln zł. Kwota ta może jednak ulec zmniejszeniu o ok. 15 mln zł, jeśli opóźni się odbiór poszczególnych zamówionych urządzeń. Jednak te wydatki oczywiście przejdą na kolejny rok, na któr zaplanowaliśy niecałe 100 mln inwestycji" - wyliczył dyrektor finansowy, Adam Piela.

Wartość 530 mln zł w ciagu 5 lat nie obejmuje ewentualnych akwizycji, na które w strategii zapisano dodatkowo 100 mln euro. Rozmowy z potencjalnymi firmami stale trwają, ale konkretów na razie brak. Jednak ich potencjalne finansowanie jest zapewnione, dzięki wolnym liniom kredytowym na kwotę ok. 280 mln zł. Jednak

"Interesują nas wyłącznie firmy zagranczne z segmentu wyrobów wyciskanych i systemów aluminiowych o przychodach minimum 10 mln euro rocznie. Na razie jednak żadne negocjaje nie są na tyle zaawansowane, by można było spodziewać sie ich finanlizacji w tym roku" - podsumował Piela

Grupa Kety miała 34,31 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2010 roku wobec 23,41 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 532,87 mln zł wobec 525,86 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym, w I poł. 2010 roku spółka miała 44,25 mln zł zysku netto wobec 44,81 mln zł zysku rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa Kęty podtrzymuje prognozy zysku na br., oczekuje dużego wzrostu sprzedaży

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl