SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa WP zwalnia w Grupie Money.pl i zawiesza serwisy lifestylowe

Grupa Wirtualna Polska, nowy właściciel Grupy Money.pl, przeprowadziła w niej spore zwolnienia. Jednocześnie zawieszone zostały serwisy lifestylowe Grupy Money.pl: Menstream.pl, iWoman.pl i Platine.pl.

W ostatnich dniach zwolnionych zostało kilkunastu pracowników z różnych działów Grupy Money.pl: redakcji, biura reklamy i IT. Są wśród nich osoby pełniące funkcje kierownicze, m.in. dyrektor ds. rozwoju i technologii Marta Smaga oraz zastępca redaktora naczelnego Money.pl Bartosz Chochołowski. W Grupie Money.pl ostatnio pracowało ponad 150 osób.

Grupa Wirtualna Polska potwierdza, że w zeszłym tygodniu zakończyła restrukturyzację swoich redakcji, przy czym nie podaje, ile dokładnie osób zostało zwolnionych.

- Rozstaliśmy się z niektórymi pracownikami, tak ze spółki Money, jak i z Grupy WP. Skala tych rozstań nie była duża, gdyż pracownikom proponujemy pozostanie w Grupie WP na stanowiskach, na które akurat rekrutujemy. To był nasz priorytet - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Katarzyna Halicka, rzeczniczka prasowa Grupy WP. - Integrujemy dwa podobne biznesy, naturalne jest więc pojawienie się obszarów, w których konieczna jest optymalizacja - tłumaczy.

Przypomnijmy, że Grupa Wirtualna Polska przejęła Grupę Money.pl, zapowiadając zachowanie jej kluczowych menedżerów i marek. W zeszłym tygodniu ogłoszono uruchomienie wspólnej redakcji serwisów gospodarczych, którą kierować będą Tomasz Grynkiewicz i Bartłomiej Dwornik, natomiast dotychczasowy redaktor naczelny Money.pl Tomasz Bonek odszedł z firmy, odkupując serwis Interaktywnie.com (więcej na ten temat).

Poprzednie duże zwolnienia w Grupie WP nastąpiły wiosną ub.r. (więcej na ten temat), niedługo po przejęciu Wirtualnej Polski przez Grupę o2. Z drugiej strony firma przez ostatni rok zatrudniła kilkoro nowych menedżerów, m.in. Jarosława Grabowskiego, Adama Plonę, Martę Czartoryską-Żak, Jerzego Warchałowskiego, Jacka Amsterdamskiego, Michała Kołodziejczyka i Renatę Wiśniewską.

W zeszły weekend przestały być aktualizowane trzy serwisy lifestylowe należące do Grupy Money.pl: skierowany do mężczyzn Menstream.pl, adresowany do kobiet iWoman.pl i Platine.pl dotyczący trendów, gadżetów i produktów luksusowych. Dotychczas na każdej z tych stron publikowanych było po kilka materiałów dziennie (krótkie newsy, fotogalerie, dłuższe artykuły i wywiady), natomiast od poniedziałku nie pojawił się żaden nowy.

Nie wiadomo jeszcze, czy to definitywny koniec tych serwisów. - Wciąż rozważamy, w jakim zakresie treści lifestylowe mają być obecne w Grupie Money. Jest jednak za wcześnie, by mówić o konkretach - stwierdza Katarzyna Halicka. - Przypomnę, że transakcję zakupu Money finalizowaliśmy 1 grudnia i dopiero co zakończyliśmy proces łączenia zespołów ekonomicznych Money i Grupy WP - zaznacza.

W listopadzie ub.r. Menstream.pl zanotował 212,1 tys. użytkowników, 1,17 mln odsłon krajowych i średnio 3:21 minuty spędzone w serwisie przez użytkownika, iWoman.pl - 313,5 tys. użytkowników, 1,77 mln odsłon krajowych i 3:47 minuty na użytkownika, a Platine.pl - 157,1 tys. odsłon krajowych (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz jego pełne wyniki).

Wszystkie strony Grupy Wirtualna Polska miały w listopadzie ub.r. 14,59 mln użytkowników i 3,97 mld odsłon krajowych, a serwisy Grupy Money.pl z kategorii gospodarczo-prawnej - 2,93 mln użytkowników i 29,4 mln odsłon krajowych.

najnowsze wiadomości

Dołącz do dyskusji: Grupa WP zwalnia w Grupie Money.pl i zawiesza serwisy lifestylowe

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
iq
na przyszłość warto się nauczyć. jest fuzja to trzeba jak najszybciej spadać bo będą zwolnienia. nie odkryje jakiegoś graala jak Wam powiem, że celem fuzji jest optymalizacja kosztów i procent na rynku. także jak chcecie brać w tym udział to możecie. jak bym jednak się zastanowił czy warto. inaczej zawsze będziecie traktowani jak nawóz.
odpowiedź
User
pavv
Typowe korporacyjne działania. Najpierw wciska się pracownikom kity jak to będzie super, ekstra, luks, stabilizacja, pewność zatrudnienia itp. itd. Jak już wszyscy z wypranymi mózgami w to uwierzą to zleca im się przeprowadzenie fuzji. Po fuzji trwającej od pół roku do roku nagle się wywala wszystkich którzy z dnia na dzień okazują się zbędni.
odpowiedź
User
Hejter
Zamiana poważnych treści Money.pl na lolkontent WP właśnie trwa.
odpowiedź