SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grzegorz Hajdarowicz chce w tym roku wprowadzić dawną Presspublikę na giełdę

Pakiet kontrolny dawnej Presspubliki (obecnie Gremi Media) prawdopodobnie jeszcze w tym roku trafi do giełdowego Gremi Media. Ma to być kluczowy krok w celu stworzenia nowoczesnego holdingu medialnego. O planowanych działaniach poinformował prezes Gremi Media Grzegorz Hajdarowicz w wywiadzie udzielnym gazecie „Parkiet”.

Grzegorz Hajdarowicz chce w tym roku wprowadzić dawną Presspublikę na giełdę

Hajdarowicz podkreśla, że nowy holding medialny ma funkcjonować przede wszystkim w segmencie działalności elektronicznej. - Holding ten ułatwi proces konsolidacji wydawców prasy w Polsce. To jest nieuniknione, podmiotów wydających media w tym kraju jest za dużo. Obecność na giełdzie to łatwość pozyskania kapitału lub też np. możliwość zapłacenia za przejmowane aktywa akcjami nowej emisji. Ten drugi sposób byłby nawet preferowany - powiedział dla „Parkietu” Grzegorz Hajdarowicz.

Grzegorz Hajdarowicz jest większościowym udziałowcem w Grupie Gremi. W jej skład wchodzą trzy giełdowe spółki: działająca na polu mediów Gremi Media oraz zajmujące się nieruchomościami: KCI oraz Jupiter.

Hajdarowicz zainwestował w polski rynek mediów w 2011 roku, kiedy to kupił tygodnik „Przekrój” oraz miesięcznik „Sukces”. W 2012 roku stał się właścicielem wydawnictwa Presspublica, które wydaje „Rzeczpospolitą”, „Parkiet”, „Uważam Rze” oraz „Uważam Rze Historia”. Hajdarowicz jest także właścicielem magazynu „Bloomberg Businessweeek Polska”.

Kupione przez Hajdarowicza wydawnictwo Presspublica zmieniło nazwę na Gremi Media w marcu br. W strategii rozwoju wydawnictwa na lata 2013 - 2015 szczególny nacisk położono na rozwój w obszarze nowych mediów (więcej na ten temat).

W ostatnich miesiącach szerokim echem odbił się w mediach konflikt Grzegorza Hajdarowicza z Fratrią, wydawcą tygodnika „Sieci”. Magazyn ten musiał zrezygnować z ukazywania się pod tytułem „W Sieci”, gdyż warszawski Sąd Okręgowy - na wniosek Gremi Media - uznał, że tytuł ten zbyt bezpośrednio nawiązuje do nazwy serwisu „W sieci opinii”, który funkcjonuje jako jedna z podstron „Rzeczpospolitej” (wsieci.rp.pl). W międzyczasie Hajdarowicz wystawił znaki towarowe „W sieci opinii” oraz „W sieci” na sprzedaż (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grzegorz Hajdarowicz chce w tym roku wprowadzić dawną Presspublikę na giełdę

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
olo
Tak Grzegorz, idź na giełdę, tam cię jeszcze nie znają. Akcje rozejda się jak świeże bułeczki :-)
odpowiedź
User
ORP ORZEŁ
Dawnej Presspubliki przecież już nie ma, więc jak można proponować pakiet kontrolny od "niczego".
Trzeba mieć tupet by uważać, że naiwni "łykną" działalność WIRTUALNĄ jako cyfrową.
Rzekoma działalność, rzekome media...co było do wyprowadzenia to już się skończyło....
A co z obietnicą, że w połowie roku grześ opuści ten okręt podwodny? Skoro nasz "orzeł" naoglądał się telewizji przez łyk-end i nagle chce się odnaleźć na giełdzie, to może zamiast walorów wirtualno-cyfrowych niech z góry proponuje wartość muzealną?
odpowiedź
User
Yogidługonogi
AntyMidas polskiego biznesu - Hajdarowicz. Musi się bardzo śpieszyć, żeby do prospektu emisyjnego wpisać wartość aktywów większą od zera. Ma na to najwyżej pół roku. Potem przyjdzie komornik. Aha, no i jeszcze jeden drobny problemik - jak tu zdobyć czytelników? Graś spod śmietnika i jego koledzy nie wystarczą. Lemingi też się nie garną. Zgroza.
odpowiedź