SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„H jak HIV” w kampanii przeciw dyskryminacji zarażonych dzieci (wideo)

Wystartowała kampania Fundacji Studio Psychologii Zdrowia pod hasłem „H jak HIV” zwracająca uwagę na trudną sytuację społeczną dzieci zarażonych wirusem HIV. Spot na potrzeby akcji wyprodukowało Koi Studio.

Kampania stanowi odpowiedź Fundacji Studio Psychologii Zdrowia na stygmatyzację społeczną i dyskryminację dzieci zarażonych wirusem HIV (fundacja otrzymuje sygnały o takich formach wykluczenia).

- Mimo że dziecko żyjące z HIV nie stanowi dla innych dzieci zagrożenia, zdarzały się i zdarzają nadal sytuacje, w których informacja o zakażeniu dziecka powoduje, że jest ono usuwane ze szkoły lub przedszkola - opisuje Małgorzata Kruk, psycholog i prezes Fundacji, która współtworzyła koncepcję kampanii. - Podobna dyskryminacja dotyczy osób dorosłych i spotyka ich nie tylko w miejscu pracy, ale u lekarza czy w środowisku w którym żyje - zaznacza.

W spocie przygotowanym na potrzeby akcji grupa dzieci przekonuje, że HIV to zwyczajna choroba, którą trudno się zarazić, dlatego cierpiącą na nią koleżankę traktują normalnie.

Klip podkreśla, że bariery społeczne w funkcjonowaniu dzieci żyjących z HIV tworzą dorośli, oraz zachęca do przekazywania 1 proc. podatku na rzecz Fundacji Studio Psychologii Zdrowia, prowadzącej od lat wspólnie z Kliniką Chorób Zakaźnych Wieku Dziecięcego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego szeroką działalność poradniczą (psychologiczną, socjalną i prawną) dla osób żyjących z HIV.

Kampania obejmuje emisję spotu w kanałach Telewizji Polskiej oraz działania i materiały w internecie, m.in. na stronie Rodzina-na-plus.pl. Obecna odsłona akcji potrwa do końca maja, po czym ruszy kolejna, dotyczącą dyskryminacji dorosłych osób cierpiących na HIV.

Akcję wymyśliły Małgorzata Kruk i reprezentująca Fundację Inspiratornia Maja Ruszpel. Spot - nakręcony przez Jakuba Burakiewicza, a wyreżyserowany przez Rafała Skalskiego - wyprodukowało Koi Studio. Wszystkie osoby i firmy pracowały przy kampanii społecznie.

Dołącz do dyskusji: „H jak HIV” w kampanii przeciw dyskryminacji zarażonych dzieci (wideo)

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mateusz
piękna kampania
odpowiedź