SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

IDC: ponad 10 mln tabletów i 6 mln e-czytników sprzedanych w IV kw. 2010 r.

W IV kwartale 2010 roku na świecie sprzedano 10,1 miliona tabletów.

IDC: ponad 10 mln tabletów i 6 mln e-czytników sprzedanych w IV kw. 2010 r.

To o ponad dwa razy więcej w porównaniu z wcześniejszymi trzema miesiącami, kiedy sprzedaż sięgnęła 4,5 miliona sztuk - wynika z danych firmy badawczej IDC.

Udział w rynku Apple zmniejszył się w tym okresie z 93 do 73 proc., do czego najbardziej przyczynił się Samsung ze swoim Galaxy Tab, który zdobył ponad 17 proc. rynkowego udziału.

W IV kwartale 89 proc. wszystkich tabletów sprzedano w USA, Europie Zachodniej i regionie Azji i Pacyfiku (wykluczając Japonię).

IDC prognozuje, że w bieżącym roku na całym świecie zostanie sprzedanych około 50 milionów tabletów, a Apple utrzyma zdecydowaną dominację i kontrolę nad 70-80 proc. rynku.

Ponad dwukrotnie, do ponad 6 milionów urządzeń, zwiększyła się w ujęciu kwartalnym również sprzedaż e-czytników. W całym 2010 roku sprzedano ich 12,8 miliona - o 325 proc. więcej niż w roku 2009 (ok. 3 mln).

Liderem w IV kwartale z 48 proc. udziału w rynku był Amazon, wyprzedzając Pandigital, Barnes and Noble, Hanvon i Sony.
 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: IDC: ponad 10 mln tabletów i 6 mln e-czytników sprzedanych w IV kw. 2010 r.

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wydawnictwa cyfrowe
e-Czytniki cichym zabójcą iPad'a? Niewielka jest różnica sprzedaży między e-Czytnikami a tabletami. e-Czytniki nie są tak promowane jak tablety, na które pewnie niemało wydaje Jabłko.

http://4m-wydawnictwacyfrowe.blogspot.com/
8 8
odpowiedź