SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

InPost obsłuży przesyłki Allegro do Czech

InPost podpisał umowę z Allegro na obsługę przesyłek zamawianych przez użytkowników platformy do Czech. Usługa będzie dostępna od września, a docelowo będzie rozszerzana na kolejne kraje.

Article

W ramach nawiązanej współpracy Allegro udostępni swoją sieć partnerom logistycznym, a InPost będzie odpowiedzialny za pierwszy etap transportu, tzw. “First Mile”. Charakterystyczna etykieta przewozowa z logotypami obu firm będzie widnieć na paczkach nadawanych do Czech u kuriera InPost, przez Paczkomat oraz w PaczkoPunkcie InPost. Firmy zakładają obsługę nawet 2 mln przesyłek do końca 2023 roku.

Nowa usługa obejmie przesyłki o maksymalnej wadze 30 kg oraz sumie wymiarów nieprzekraczającej 220 cm (szerokość + wysokość + długość), przy czym długość najdłuższego boku może wynieść maksymalnie 120 cm.

- Sprzedawcy na Allegro mają szeroki wachlarz usług, które możemy zaoferować, a kupujący mogą korzystać ze swoich ulubionych maszyn Paczkomat w opcji Allegro Smart, zaś przy odbiorze z opcji multiskrytka. To sprawia, że zakupy na platformie Allegro są wygodne, a dostawa bardzo szybka. Dlatego InPost to idealny partner dla kolejnych, innowacyjnych usług – jak zamówienia wysyłane do Czech - podkreślił Rafał Brzoska, prezes i założyciel InPost.

Współpraca z WE|DO

InPost jako pierwszy partner Allegro obsłuży ruch po polskiej stronie, by na terenie Czech przekazać logistykę należącemu do Allegro operatorowi WE|DO lub innym zainteresowanym dostawcom.

- Ta nowa forma międzynarodowych przesyłek pod egidą Allegro to świetna wiadomość zarówno dla klientów, jak i sprzedawców. Przesyłki nadawane w Polsce za pośrednictwem InPost będą przechodzić do czeskich operatorów „Final Mile”, w tym do naszego WE|DO. Cieszymy się, że nasza współpraca z InPost umożliwiła nam stworzenie pionierskiej usługi, która jest szybka, prosta i skalowalna – powiedział Roy Perticucci, prezes Allegro.

W Polsce ok. 20 tys. Paczkomatów

Na koniec marca do InPostu należało 29,8 tys. Paczkomatów, z czego 20 tys. w Polsce, gdzie nowo stawiane automaty coraz szybciej generują wysokie obroty. W naszym kraju przy wzroście liczby dostarczonych paczek o 18 proc. przychody poszły w górę o 29 proc., m.in. dzięki dwóm podwyżkom cen w ciągu roku.

Operator dostarczył 132 mln przesyłek (18 proc. więcej niż przed rokiem): 110,4 mln do Paczkomatów i 21,7 mln do domów odbiorców. Wzrosła też rentowność na poziomie skorygowanej EBITDA: marża z 41,3 do 45,3 proc., a zysk z 376,6 do 531,9 mln euro.

W pierwszym kwartale br. grupa Allegro zwiększyła sprzedaż w Polsce o 14 proc. i prowizję od sprzedaży z 10,46 do 11,04 proc. Z platform firmy korzystało 18,4 mln kupujących, z czego 14,2 mln w kraju. Kupiona ponad roku temu Mall Group i WE|DO nadal generowały stratę, a przez wyższe koszty obsługi długi zysk netto całej firmy zmalał ze 166,9 do 157 mln zł.

Dołącz do dyskusji: InPost obsłuży przesyłki Allegro do Czech

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Helmut Klopp
A na Pudlu kiedy odblokują kømentarze w artykułach o różowej landrynce?
odpowiedź