SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Interia.pl poszukuje inwestora

Interia.pl chce świadczyć nowe usługi m.in. szerokopasmowy dostęp do Internetu

- Jesteśmy otwarci na podjęcie rozmów z potencjalnymi inwestorami dla Interii, co umożliwiłoby świadczenie przez spółkę nowych usług telekomunikacyjnych, jak np. szerokopasmowy dostęp do Internetu czy inne usługi - powiedział "Dziennikowi Polskiemu" Grzegorz Błażewicz z działu PR ComArchu.

ComArch dysponuje obecnie 37,5 proc. akcji krakowskiego portalu. RMF jest właścicielem 31,5 proc., a Broker FM - 0,01 proc. Od grudnia 2000 r. akcje spółki notowane są w obrocie giełdowym.

O poszukiwaniu inwestora dla Interii mówiono już w 2000 r., jeszcze przed jej debiutem na giełdzie. Wówczas władze spółki prowadziły rozmowy z kilkoma krajowymi i zagranicznymi bankami w sprawie doradztwa przy wyborze nowego finansowego partnera. Wspominano o firmie z branży telekomunikacyjnej, ewentualnie finansowej. Docelowo wszyscy z udziałowców mieli posiadać po 33 proc. akcji Interii.

Według danych Ipsos-Demoskop, Interia znajduje się na drugim miejscu wśród najbardziej popularnych polskich portali. Pierwsze miejsce zajmuje Onet - zna go 89 proc. badanych. 68 proc. internautów zna Wirtualną Polskę. Ocena rynku portali internetowych jest jednak bardzo subiektywna, spowodowana brakiem standardów badań użytkowników Internetu w Polsce. Oprócz Demoskopu, największe badania przeprowadziły dotychczas tylko trzy instytucje: OBOP, SMG/KRC oraz Katedra Marketingu Akademii Ekonomicznej w Krakowie, lecz nie były to badania realnej odwiedzalności witryn (online), a jedynie ich rozpoznawalności (badania ankietowe).

Trzeci kwartał 2003 r. okazał się znacznie lepszy dla Interii niż ubiegłoroczny. W tym okresie przychody firmy pochodzące ze sprzedaży wyniosły 4612 tys. zł. Jest to o 1270 tys. więcej niż w trzecim kwartale minionego roku. w opinii władz spółki, w 2005 r. Interia powinna wypracować zysk netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Interia.pl poszukuje inwestora

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl