SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

9 mln nowych subskrypcji streamingowych w Afryce w ciągu 5 lat. Liderem Netflix

Do 2028 roku w Afryce przybędzie 9 mln nowych subskrypcji streamingowych. Z prognozy Digital TV Research wynika, że łącznie za 5 lat na tym kontynencie będzie ich 15,57 mln. Niekwestionowanym liderem afrykańskich rynków będzie Netflix.

Netflix działa m.in. na rynku nigeryjskimArticle

Z prognozy wynika, że najpopularniejszy serwis streamingowy na świecie w Afryce ma mieć w 2028 roku 6,94 mln subskrybentów. To 45 proc. wszystkich subskrypcji w tej części świata. Kolejne miejsce zajmą: Amazon Prime Video (3,005 mln), popularny między innymi w Republice Południowej Afryki Shomax (2,216 mln), Disney+ (1,292 mln), Paramount+ (421 tys.), Apple TV+ (228 tys.). Pozostali gracze będą mieć 1,463 mln zł subskrybentów. Prognozy dla Disney+ są dość optymistyczne, bo na razie platforma nie planuje wejść do innych krajów niż RPA i Nigeria.

Na usługi SVoD będzie stać nielicznych

W Afryce mieszka około 1,45 mld ludzi. Za 5 lat tylko 7 proc. mieszkańców tego kontynentu będzie płacić jakikolwiek abonament. Jest to związane z czynnikami ekonomicznymi czy technicznymi. Jeśli w jakiejś lokalizacji jest prąd, to niekoniecznie funkcjonuje nielimitowane i szybkie łącze internetowe, które pozwala na korzystanie z platform SVoD.

- Popyt jest hamowany przez niskie dochody- ocenił Simon Murray, główny analityk w Digital TV Research. - Ograniczona penetracja łączy szerokopasmowych również hamuje wzrost, a niewielu operatorów komórkowych oferuje opcje OTT. Nie wszystkie globalne platformy SVoD uruchomią się w każdym kraju afrykańskim, ograniczając wybór potencjalnym konsumentom - dodał.

Do 2027 roku liczba subskrypcji serwisów streamingowych na całym świecie wzrośnie o 475 mln do 1,68 mld. Z prognozy Digital TV Research wynika też, że przynajmniej w ciągu 5 najbliższych lat Disney+ nie pokona Netfliksa. Powodem korekty prognozy jest zmiana na rynku indyjskim. W Indiach, które liczą 1,38 mld mieszkańców serwis Disney+ Hotstar nie zachował bowiem praw do transmisji w streamingu z rozgrywek krykietowej Premier League.

Digital TV Research szacuje, że będzie się to wiązać z 67 mln niższą niż wcześniej prognozowano liczbą subskrybentów platformy. W 2027 roku Netflix ma mieć 251 mln subskrybentów. Kolejne miejsca zajmą: Amazon Prime Video (250 mln), Disney+ (207 mln), Paramount+ (82 mln), HBO Max (77 mln), Apple TV+ (29 mln).

Zobacz także: Netflix będzie pobierać opłaty za użytkowników spoza domu w kolejnych krajach

Dołącz do dyskusji: 9 mln nowych subskrypcji streamingowych w Afryce w ciągu 5 lat. Liderem Netflix

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomek
Tam też ludzi ogłupiają?
odpowiedź