SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jak Prezes do Prezesa

Prezes TVP wysłał sprostowanie do ... Prezesa Wydawnictwa Axel Springer Polska.

Wczoraj w gazecie "Fakt" pojawił się artykuł  "To oni chcą nam zabrać mundial" w którym napisano m.in., że telewizja publiczna chce mundial pokazać w swoim tematycznym kanale sportowym, który ma pojawić się na wiosnę b.r.
 
Informację podaną w "Fakcie" postanowił sprostować  sam prezesa TVP - Jan Dworak, który wysłał wczoraj list w tej sprawie do Floriana Felsa, Prezesa Wydawnictwa  Axel Springer Polska. 

"Szanowny Panie Prezesie,
wobec podania nieprawdziwych informacji zawartych w artykule pt. „To oni chcą nam zabrać mundial”, zamieszczonym w numerze dziennika „FAKT” z dnia 4 stycznia 2006r., na podstawie art. 31 ustawy prawo prasowe, żądam opublikowania sprostowania następującej treści:
„ Nie jest prawdą, iż po zakupie praw do transmisji meczów piłkarskich mistrzostw świata rozgrywki te będą dostępne dla widzów Telewizji Polskiej za pośrednictwem tematycznego kanału sportowego.
Jeżeli Telewizja Polska nabędzie prawa do transmisji, telewidzowie będą mogli obejrzeć wszystkie zakupione mecze za pośrednictwem ogólnodostępnych anten TVP.
Nie jest również prawdą, że członkowie Zarządu TVP planują oglądanie mundialu jako goście organizatorów tych rozgrywek. Nikt z członków Zarządu nie planuje wyjazdu na mundial.”
Z poważaniem,  Jan Dworak  Prezes Zarządu TVP S.A.

Jak informuje biuro prasowe telewizji publicznej, TVP prowadzi rozmowy z firmą Infront w sprawie zakupu praw do transmisji meczów piłkarskich mistrzostw świata, które odbędą się w 2006 roku w Niemczech. 

- Dotychczasowe propozycje finansowe pośrednika były wygórowane i nie uwzględniały realiów polskiego rynku medialnego. Zarząd TVP dokłada jednak wszelkich starań, by negocjacje zakończyły się sukcesem i by dzięki temu polscy telewidzowie mogli obejrzeć Mundial 2006 w telewizji publicznej - czytamy w komunikacie TVP.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jak Prezes do Prezesa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl