SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Janusz Daszczyński nowym prezesem Telewizji Polskiej

Rada nadzorcza Telewizji Polskiej wybrała w środę nowy zarząd, który rozpocznie pracę po walnym zgromadzeniu. Nowym prezesem został Janusz Daszczyński, a funkcje członków zarządu pełnić będą Wiesław Rola i Marian Zalewski.

Janusz DaszczyńskiArticle

Janusz Daszczyński pełnił w przeszłości funkcje redaktora naczelnego TVP Gdańsk, był również członkiem zarządu Telewizji Polskiej w latach 1994-1999, szefem PR-u i marketingu sopockiej Ergo Hestii oraz szefem Pawilonu Polski na Wystawie Światowej EXPO 2010 w Szanghaju. Ostatnio został mianowany wicekomisarzem generalnym Sekcji Polskiej EXPO 2015 w Mediolanie.

Nowym członkiem zarządu będzie Wiesław Rola, który ostatnio był członkiem rady nadzorczej Radia Katowice. W przeszłości pracował jako prezes katowickiej rozgłośni oraz zastępca dyrektora Regionalnej Agencji Producenckiej w TVP Katowice. Był również wiceprzewodniczącym śląskiego oddziału stowarzyszenia Ordynacka, którym kieruje obecnie Włodzimierz Czarzasty (były członek KRRiT).

W zarządzie Telewizji Polskiej pozostanie za to Marian Zalewski, który w przeszłości był m.in. członkiem zarządu TVP (w latach 1998-2000) oraz wiceprzewodniczącym rady nadzorczej nadawcy publicznego (1996-1998). Pracował też jako redaktor naczelny czasopism ZG ZOSP RP „Strażak” oraz NFOŚiGW „Nasze Środowisko”. Był również wiceministrem rolnictwa i członkiem PSL.

O prawdopodobnym składzie nowego zarządu w takim kształcie portal Wirtualnemedia.pl informował w ubiegłym tygodniu (więcej na ten temat).

Decyzję rady nadzorczej musi jeszcze zatwierdzić Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Wymóg taki stawia znowelizowana ustawa o radiofonii i telewizji. Przed nowelizacją o tym, kto będzie zarządzał TVP, suwerennie decydowała rada nadzorcza. Teraz zarząd publicznej telewizji wybiera KRRiT na wniosek RN.

Dołącz do dyskusji: Janusz Daszczyński nowym prezesem Telewizji Polskiej

41 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ekspert
No to komuchy wiecznie żywe

Teraz zacznie się sldowski zaciąg
odpowiedź
User
Rych
Wiesiek Rola z SB do zarządu TVP ? To chyba jakieś jaja.
odpowiedź
User
olek
Najsłabsi w wystąpieniach …..nagroda polityczna być musi….
odpowiedź