SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kaczyński Człowiekiem Roku Klubów „Gazety Polskiej”, Przyłębska nagrodzona przez „Nowe Państwo”

Prezes PiS Jarosław Kaczyński został Człowiekiem Roku Klubów „Gazety Polskiej”, prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska otrzymała nagrodę im. Grzegorza I Wielkiego od miesięcznika „Nowe Państwo”, a Nagrodę Człowieka Roku 2020 „Gazety Polskiej” przyznano Wojskom Obrony Terytorialnej.

Jarosław Kaczyński odbierający nagrodę Człowiek Roku Klubów "Gazety Polskiej" Article

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas gali Strefy Wolnego Słowa, która odbywała się w formule online, otrzymał nagrodę Człowieka Roku Klubów "Gazety Polskiej". "Nagroda, którą państwo przyznali w tym roku, jest wielkim zaszczytem, za który dziękuję" - mówił polityk. "Jest wielkim zaszczytem dlatego, że to właśnie środowisko, te szturmowe bataliony, te pułki Polski patriotycznej i niepodległej tę nagrodę przyznają" - powiedział Kaczyński.

"Jestem głęboko wdzięczny, zaszczycony i uważam tę chwilę za bardzo ładną, piękną w moim życiu, w życiu, w którym zdarzyły się tragedie, ale w którym przyszły także i sukcesy, sukcesy, które mam nadzieję, że będą kontynuowane dalej. Nie chodzi tutaj już o mnie, ale o tych, którzy zastąpią mnie w tej walce, która ciągle musi trwać, jeżeli chcemy uzyskać to, co powinno być celem każdego polskiego patrioty - silne, jak to mówił mój świętej pamięci brat, poważne polskie państwo" - mówił wicepremier.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W ub.r. tytuł Człowieka Roku Klubów "Gazety Polskiej" otrzymał metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski. Natomiast Jarosław Kaczyński był Człowiekiem Roku "Gazety Polskiej" za 2015 i 2019 roku, a w 2018 prezesowi PiS i Lechowi Kaczyńskiemu przyznano nagrodę 25-lecia „Gazety Polskiej”.

W 2019 roku Fundacja Klubów „Gazety Polskiej” zanotowała spadek przychodów z działalności statutowej i gospodarczej o 22,2 proc. do 1,21 mln zł, a przy większym ograniczeniu kosztów jej zysk netto poszedł w górę ze 192,4 do 351,8 tys. zł.

Julia Przyłębska z nagrodą od „Nowego Państwa”

Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska podczas gali została uhonorowana nagrodą im. Grzegorza I Wielkiego przyznawaną przez miesięcznik "Nowe Państwo".

"Polska jest wartością. Wartością jest bycie w naszej wspólnocie historyczno-kulturowej, bo powinniśmy być dumni z własnej przeszłości, nie poddawać się pedagogice wstydu i nie czuć się zażenowanymi, że tkwi w nas pewnego rodzaju mesjanizm patriotyzmu, jak umiłowanie ojczyzny i wolności" - mówiła Przyłębska odbierając nagrodę.

W grudniu 2017 roku Julia Przyłębska otrzymała tytuł Człowieka Wolności przyznawany przez tygodnik „Sieci”.

„Nowe Państwo i serwis Niezalezna.pl są wydawane przez spółkę Słowo Niezależne, która w 2019 roku osiągnęła wzrost przychodów o 36,5 proc. do 8,55 mln zł oraz zysku netto z 441,6 tys. zł do 1,1 mln zł. Firma wypłaciła z zysku 200 tys. zł dywidendy, z czego 158 tys. zł otrzymają jej prezes Tomasz Sakiewicz i spółka Srebrna, zarządzana przez działaczy PiS.

WOT Człowiekiem Roku „Gazety Polskiej”

Nagrodę "Człowiek Roku 2020" Gazety Polskiej otrzymały Wojska Obrony Terytorialnej. Wyróżnienie odebrali w imieniu formacji: szef MON Mariusz Błaszczak i dowódca WOT, gen. dyw. Wiesław Kukuła.

"Żołnierze WOT-u są zawsze blisko, są zawsze gotowi. Żołnierze WOT-u poświęcają się innym" - mówił Błaszczak i podkreślał, że służą oni na co dzień w walce z epidemią, są obecni w szpitalach, DPS-ach.

"Wielkim zadaniem, które wykonali żołnierze WOT jest służba w szpitalach. Dzięki temu cywilna służba zdrowia może się w pełni poświęcić pomocy chorym, dlatego że żołnierze WOT-u wykonują czynności administracyjne, wszystkie czynności, które nie są bezpośrednio związane z leczeniem" - mówił szef MON.

Przesłanie do czytelników, członków klubu i laureatów przesłał także minister kultury, wicepremier Piotr Gliński. "Dzisiaj składamy szczególne wyrazy szacunku Laureatom dorocznych nagród środowiska +Gazety Polskiej+ - tym, którzy w wybitny sposób przyczyniają się do budowania naszej narodowej wspólnoty i realizują jej rację stanu" - przekazał wicepremier.

"To nasz obowiązek, by pamiętać i wyróżniać tych, którzy przez swoją codzienną pracę dobrze służą Polsce. Takie wyróżnienia są wzorcem i wskazaniem – dla całego polskiego społeczeństwa – co i kto jest dla naszej wspólnoty politycznej najcenniejszy i najważniejszy".

Według danych PBC w styczniu br. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Polskiej” wynosiła 20 722 egz., po spadku o 6,3 proc. rok do roku.

Wydająca tygodnik spółka Niezależne Wydawnictwo Polskie w 2019 roku zanotowała spadek przychodów o 0,4 proc. do 17,94 mln zł oraz zysku netto z 311,9 do 305,8 tys. zł. Firma spisała na straty 613,3 tys. zł należności od Ruchu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kaczyński Człowiekiem Roku Klubów „Gazety Polskiej”, Przyłębska nagrodzona przez „Nowe Państwo”

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
uważny widz
Żenada Roku.
31 6
odpowiedź
User
YKK
Towarzystwo wzajemnej adoracji już po kostki w wodzie. Co nie przeszkadza im w zabawie.
35 6
odpowiedź
User
Gatsby
Czy ci ludzie naprawdę nie czują, że już dawno przekroczyli granice żenady? Stoją po uszy w wazelinie. I dalej nazywają się dziennikarzami. Szok!
38 5
odpowiedź