SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmarł dziennikarz Polskiego Radia Jarosław Kawecki, jeden z głosów Radia Kierowców

Nie żyje dziennikarz Jarosław Kawecki, przez ponad 30 lat związany z Polskim Radiem. Współtworzył serwisy Radia Kierowców.

Jarosław KaweckiArticle

Jarosław Kawecki z Polskim Radiem był związany od 1980 roku, przez wiele lat przygotowywał i przedstawiał na antenie Jedynki serwisy informacyjne Radia Kierowców. Od kilku lat był na emeryturze.

- Informacje Radia Kierowców, które prezentował na antenie, to były małe dzieła sztuki, nierzadko małe felietoniki. Nie tylko suche informacje. Potrafił skłonić do zastanowienia, potrafił sprowokować kierowców i pasażerów do tego, żeby wzajemnie siebie zauważali. Umiał sprowokować słuchaczy do gorących dyskusji, które trwały czasem cały jego dyżur - powiedział dyrektor Jedynki Marcin Kusy, cytowany przez IAR.

W 2019 roku Jarosław Kawecki otrzymał Złoty Mikrofon Polskiego Radia. Został nagrodzony za „mistrzowskie posługiwanie się krótką formą radiową oraz swadę i lekkość przy podejmowaniu trudnych tematów”.

- To postać nietuzinkowa. Charakterny, dowcipny i dbający o dziennikarską rzetelność - podkreślił Marcin Kusy.

- Obok chyba Aleksandra Żyznego nikt tak bardzo nie wrył mi się w pamięć jak Jarosław Kawecki. Bardzo żałowałem, kiedy odchodził na emeryturę, że tego głosu już nie będzie w Jedynce. Teraz bardzo mi smutno, że pana Jarka już z nami nie ma - dodał.

Dołącz do dyskusji: Zmarł dziennikarz Polskiego Radia Jarosław Kawecki, jeden z głosów Radia Kierowców

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dziamdobry
Jak Kusy mógł takie słowa powiedzieć, kiedy Jarek poszedł na emeryturę by go nie widywać?
odpowiedź
User
A
Kawał, pięknej historii Polskiego Radia. To już nie wróci, ale dobrze, że kiedyś mieliśmy okazję słuchać i doświadczać prawdziwego kunsztu dziennikarskiego. Wyrazy współczucia dla rodziny.
odpowiedź
User
Jacek
Bardzo przykre wieści. To był dziennikarz, u którego czuło się inteligencję, luz, charakter. Właściwie jeden z symboli Radia Kierowców. Słyszysz „Radio Kierowców”, myślisz: „Aleksander Żyzny”, „Mariusz Gzyl”, „Jarosław Kawecki”. To się nie powtórzy. Spoczywaj w pokoju, Redaktorze.
odpowiedź