SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jest skarga na „Roast Kuby Wojewódzkiego”. KRRiT zajmie się sprawą

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji dostała wczoraj skargę na emisję przez TVN „Roastu Kuby Wojewódzkiego”, w którym nie brakowało mocnych żartów - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Regulator wystąpi teraz do nadawcy o materiał z nagrania, by go przeanalizować.

Article

W programie „Wszyscy na jednego, czyli Roast Kuby Wojewódzkiego” wystąpili: Antoni Syrek-Dąbrowski, Cezary Jurkiewicz, Michał Kempa, Sebastian Rejent oraz Abelard Giza oraz aktorka Anna Dereszowska, piosenkarz Dawid Podsiadło i dziennikarz Piotr Kędzierski. Wszyscy oni wykipiwali siebie nawzajem. W programie padło wiele przekleństw (zostały wypikane) i mocnych żartów - żartowano m.in. ze śmierci Bogusława Kaczyńskiego czy choroby Michała Figurskiego.

Stacja TVN po nagraniu zastanawiała się czy „Roast” w ogóle wyemitować. Ostatecznie kanał nie pokazał całości nagranego materiału i przeniósł widowisko na późniejszą godzinę - zamiast o 21.30 nadano go o 22.30 (we wtorek 16 lutego br.). Program oznaczony został jako przeznaczony dla widzów powyżej 16. roku życia (możliwe jest jeszcze oznaczenie audycji ograniczeniem wiekowym od 18 lat).

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że „Roast Kuby Wojewódzkiego” obejrzało średnio 1,7 mln widzów przy udziale wynoszącym 17,92 proc. w grupie 4+ i 23,06 proc. w grupie 16-49. Wśród jego widowni znalazła się na razie jedna osoba, która zdecydowała się poskarżyć na treści prezentowane w tym show do KRRiT. Wpłynięcie skargi potwierdziła Wirtualnemedia.pl rzecznik prasowa regulatora Katarzyna Twardowska. Teraz Krajowa Rada wystąpi do nadawcy o udostępnienie materiału z programu, by go przeanalizować. Nie wiadomo jaka ewentualna sankcja może grozić stacji.

Ustawa o radiofonii i telewizji w art. 18 ust. 5 mówi, że „zabronione jest rozpowszechnianie audycji lub innych przekazów zagrażających fizycznemu, psychicznemu lub moralnemu rozwojowi małoletnich, w szczególności zawierających treści pornograficzne lub w sposób nieuzasadniony eksponujących przemoc”. Z kolei w ust. 5 tego artykułu czytamy, że „audycje lub inne przekazy, zawierające sceny lub treści mogące mieć negatywny wpływ na prawidłowy fizyczny, psychiczny lub moralny rozwój małoletnich, inne niż te, o których mowa w ust. 4, mogą być rozpowszechniane wyłącznie w godzinach od 23 do 6”.

W przeszłości TVN był karany finansowo przez KRRiT m.in. za to, że w programie „Kuby Wojewódzkiego” wtykano polskie flagi w psie kupy oraz za treści nieodpowiednie dla dzieci i młodzieży, które znalazły się w talk-show „Rozmowy w roku” (nadawany jest on jednak w godzinach popołudniowych).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jest skarga na „Roast Kuby Wojewódzkiego”. KRRiT zajmie się sprawą

36 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rurku
Czuję ból dupy u tego co złożył tą skargę.
odpowiedź
User
kuba
kuba trzymaj nie daj się tych pisiorom
odpowiedź
User
Wiolak
Moim zdaniem Podsiadło pozamiatał. Można to zrobić kulturalnie ? Można.
odpowiedź