SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

K2 Holding z 1,3 mln zł kwartalnego zysku, gorsze wyniki agencji marketingowych

W zeszłym kwartale przychody K2 Holding w ujęciu porównywalnym zwiększyły się o 11,9 proc. do 25,17 mln zł, a zysk netto - z 1,27 do 1,32 mln zł. Od początku br. wzrosty osiąga spółka software’owa Fabrity, natomiast maleją wyniki agencji K2 Create i K2 Precise.

Kwartalny zysk operacyjny K2 Holding zmniejszył się z 1,87 mln zł do 723 tys. zł, natomiast zyskowność netto poprawiło 511 tys. zł zaksięgowane w zeszłym kwartale ze sprzedaży spółki Oktawave do Netii (w drugim kwartale br. firma zaksięgowała z tej transakcji 21,85 mln zł).

W efekcie tej sprzedaży w trzech kwartałach br. K2 Holding osiągnął 22,66 mln zł zysku netto, wobec 3,25 mln zł rok wcześniej.

- Jesteśmy zadowoleni ze wzrostu skali działalności, co jest przede wszystkim efektem dynamiki rozwoju softwarehouse Fabrity. Charakter naszego biznesu, także w części marketingowej, sprawia, że między kwartałami mogą następować wyraźne różnice rentowności i to właśnie obserwujemy w bieżącym roku, a dodatkowo mierzymy się jak każda firma z presją kosztową. Mimo to niezmiennie inwestujemy w organizację i w ludzi ją tworzących, gdyż pozwala to w dłuższym okresie budować większą wartość dla akcjonariuszy - komentuje w komunikacie prasowym Paweł Wujec, prezes K2 Holding.

Pion marketingowy holdingu, obejmujący agencje K2 Create i K2 Precise, w trzech kwartałach br. zanotował spadek przychodów z 46,72 do 43,18 mln zł, skorygowanego zysku EBITDA z 2,39 do 1,95 mln zł i zysku operacyjnego z 2,25 do 1,87 mln zł.

Natomiast w segmencie software’owym, który stanowi spółka Fabrity, wpływy zwiększyły się z 28,51 do 37,43 mln zł, skorygowany zysk EBITDA zmalał z 4,36 do 4,18 mln zł, a zysk operacyjny - z 4,12 do 3,89 mln zł.

Na początku września K2 Holding wypłacił akcjonariuszom 14,83 mln zł dywidendy za ub.r., po 6,40 zł na akcję.

Równocześnie podpisał umowę inwestycyjną z założycielami PerfectBota oraz dwoma funduszami venture capital: Tar Heel Capital Pathfinder VC oraz KnowledgeHub Starter. Fundusze mają zainwestować w udziały PerfectBota 2,52 mln zł.

Paweł Wujec poinformował, że firma w najbliższym czasie skupi się na rozwoju segmentu softwarowego, planuje też aktualizację strategii w czwartym kwartale br., nie wyklucza jednak przesunięcia tego terminu.

Dołącz do dyskusji: K2 Holding z 1,3 mln zł kwartalnego zysku, gorsze wyniki agencji marketingowych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl