SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Karty 3G Lucenta i Novatela dla PTC

ERA kupuje karty UMTS Merlin(tm) U530 do bezprzewodowej transmisji danych, opracowane wspólnie przez 3G Lucenta i Novatel

PTC już otrzymała pierwsze dostawy kart Merlin(tm) U530, które wykorzystywane są przez użytkowników pierwszej w Polsce testowej sieci UMTS, udostępnionej pod koniec sierpnia br. w Warszawie i okolicach.

Lucent i Novatel Wireless będą dostarczać karty Merlin U530(TM) także dla komercyjnej sieci UMTS, którą Polska Telefonia Cyfrowa planuje uruchomić jeszcze we wrześniu. Lucent dostarczy także oprogramowanie systemowe dla sieci UMTS PTC.

"PTC, jako lider rynku, pierwszy w Polsce uruchamia UMTS. Uruchomienie w sieci Era telefonii trzeciej generacji ma przede wszystkim dużą wartość edukacyjną. To jednocześnie ogromny postęp w budowaniu społeczeństwa informacyjnego w Polsce" - powiedział Bogusław Kułakowski, Prezes PTC. "Użytkownicy kart Merlin w sieci ERA mogą już dziś korzystać dzięki nim z roamingu międzynarodowego w innych sieciach UMTS w Europie i na świecie oraz z transmisji GPRS poza zasięgiem sieci 3G".

Bezprzewodowe karty UMTS Merlin(TM) U530 pozwolą PTC oferować klientom biznesowym sieci ERA zaawansowane usługi transmisji danych, takie jak wysokiej jakości streaming video i bezpieczny, bezprzewodowy dostęp do informacji ukrytych za korporacyjnymi zaporami firewall - przy prędkościach transmisji do 384 kb/s. Karty Merlin(TM) U530 oferują także roaming z istniejącą siecią GPRS. Abonenci sieci ERA będą mogli pozostawać w kontakcie ze swoimi klientami także np. wtedy, gdy znajdować się będą poza biurem, co w konsekwencji da ich przedsiębiorstwom przewagę nad konkurencją.

"PTC jest liderem w wyznaczaniu nowych kierunków rozwoju na rynku zaawansowanych technologii mobilnych w Polsce. Cieszymy się, że możemy pomagać PTC we wprowadzaniu innowacyjnych usług szybkiej mobilnej transmisji danych w ich sieci UMTS" - powiedział Stanisław Szuder, Prezes Lucent  Technologies w Europie Środkowej i Wschodniej. "Takie usługi są szczególnie interesujące dla klientów biznesowych i dzięki ich wprowadzeniu PTC będzie w stanie lepiej niż konkurencja odpowiadać na potrzeby tego segmentu rynku."

Lucent przeprowadził badania rynkowe dotyczące zapotrzebowania na usługi szybkiej mobilnej transmisji danych. Badania te wykazały, że istnieje znaczące zapotrzebowanie na te usługi wśród przedsiębiorstw, zwłaszcza na biurowe aplikacje mobilne, takie jak e-maile z dużymi załącznikami, dostęp do korporacyjnych intranetów i internetu.

"To nasz pierwszy klient w Europie Wschodniej, który kupił nasze karty - cieszymy się, że zaistnieliśmy także w tym ważnym regionie" - powiedział Rob Hadley, wiceprezydent sprzedaży w firmie Novatel Wireless. "Ta umowa wzmacnia naszą pozycję lidera na rynku kart UMTS do szybkiej bezprzewodowej transmisji danych."

Lucent i Novatel Wireless są światowymi liderami w dziedzinie dostaw bezprzewodowych kart 3G UMTS (W-CDMA) do komputerów osobistych, umożliwiających abonentom korzystanie z usług szybkiej mobilnej transmisji danych. Obecnie obie firmy dostarczają karty UMTS ponad tuzinowi operatorów w 16 krajach świata.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Karty 3G Lucenta i Novatela dla PTC

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl