SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Katolickie Radio Rodzina musi ponownie ubiegać się o koncesję, KRRiT ogłosiła konkurs

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła konkurs na rozpowszechnianie programu o charakterze lokalnym i społeczno-religijnym przez 10 lat. Chodzi o w sumie 12 częstotliwości w województwie opolskim oraz dolnośląskim, zajmowane do tej pory przez Katolickie Radio Rodzina. - Oczywiście Katolickie Radio Rodzina, jako rozgłośnia archidiecezji wrocławskiej i świdnickiej zamierza przystąpić do konkursu - zapewnia ks. Rafał Kowalski, rzecznik archidiecezji wrocławskiej.

Article

Ogłoszenie dotyczy możliwości uzyskania jednej koncesji na 10 lat. Głównym celem radia o charakterze społeczno-religijnym ma być wspieranie lokalnego Kościoła „w jego misji ewangelizacyjnej poprzez zapewnienie odbiorcom oferty programowej, która będzie pomagać w integralnym rozwoju człowieka pojmowanego jako istota religijna żyjąca w wolnym i demokratycznym społeczeństwie”.

Społeczno-religijny charakter programu będzie realizowany poprzez różne rodzaje audycji i formy radiowe, w tym przez audycje słowne i inne przekazy słowne.

Program będzie rozpowszechniany ze stacji nadawczych w Brzegu Opolskim (na 94,0 MHz), Namysłowie (92,4 MHz), Jerzykowice Wielkie (88,7 MHz), Kłodzku (97,1 MHz), Międzygórze (107,2 MHz), Milicz (88,5 MHz), Nowa Ruda Góra Św. Anny (100,4 MHz), Stara Góra (90,7 MHz), Strzelinie (94,8 MHz), Świdnicy (98,1 MHz), Wołowie (99,6 MHz), Wrocławiu (92,0 MHz).

Zasięgiem nadawania mają zostać objęte miejscowości: Dzierżoniów, Jaworzyna Śląska, Marcinowice, Mietków, Strzegom, Świdnica, Świebodzice, Żarów; Góra, Jemielno, Niechlów; Kłodzko; Cieszków, Jutrosin, Krośnice, Milicz; Kudowa-Zdrój, Lewin Kłodzki; Brzeg Dolny, Wołów; Brzeg, Lubsza, Olszanka, Skarbimierz; Bardo, Bystrzyca Kłodzka, Lądek-Zdrój, Międzylesie, Nowa Ruda, Polanica-Zdrój, Radków, Stoszowice, Stronie Śląskie, Szczytna, Złoty Stok; Domaszowice, Namysłów, Wilków; Borów, Domaniów, Kondratowice, Przeworno, Strzelin, Wiązów; Czernica, Długołęka, Kąty Wrocławskie, Kobierzyce, Miękinia, Oborniki Śląskie, Święta Katarzyna, Wisznia Mała, Wrocław, Żórawina.

Katolickie Radio Rodzina ponownie złoży wniosek o koncesję

Wcześniej te częstotliwości należały do Katolickiego Radia Rodzina, ale rozgłośnia miała nie złożyć wniosku o przedłużenie koncesji w terminie. KRRiT nie zdecydowała się na możliwość przywrócenia terminu złożenia wniosku o udzielenie koncesji na kolejny okres.

Radio uzasadniało, że nie złożyło wniosku w terminie, ponieważ nieobecny był Arcybiskup Metropolita Wrocławski, który „z powodów osobistych przebywał w okresie od 24 czerwca do dnia 16 lipca 2020 roku poza Archidiecezją Wrocławską”.

Mimo uzasadnienia rozgłośni, Krajowa Rada rozpisała nowy konkurs, zainteresowani mają 45 dni od czasu publikacji ogłoszenia na zgłoszenie chęci wzięcia w nim udziału.

- Oczywiście Katolickie Radio Rodzina, jako rozgłośnia archidiecezji wrocławskiej i świdnickiej zamierza przystąpić do konkursu na wykorzystanie częstotliwości radiowych, na których od ponad 25 lat nadaje swój program. Przez ten czas udało nam się zaistnieć jako lokalna rozgłośnia na terenie Dolnego Śląska, przygotowująca program o charakterze religijno-społecznym i zdobyć rzeszę wiernych słuchaczy, stąd nie wyobrażamy sobie, by mogło w przyszłości zabraknąć naszej rozgłośni na mapie naszego regionu - poinformował nas ks. Rafał Kowalski, rzecznik archidiecezji wrocławskiej.

Katolickie Radio Rodzina działa od 1993 roku jako rozgłośnia Archidiecezji Wrocławskiej oraz Diecezji Świdnickiej.

 

Dołącz do dyskusji: Katolickie Radio Rodzina musi ponownie ubiegać się o koncesję, KRRiT ogłosiła konkurs

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Grzegorz
Radio Rodzina jest ok, ale chętnie posłuchałbym Radio Plus Wrocław
odpowiedź
User
PiSarro
Jeden wódz, jeden naród, jeden katolicki głos w twoim domu:D
odpowiedź
User
xyz
Radio Rodzina jest ok, ale chętnie posłuchałbym Radio Plus Wrocław
Wystarczy zainwestować w lepszą antenę i można odebrać Radio Plus Legnica. Radio Rodzina niech zostanie i gra jak najdłużej. Wszystko wskazuje na to że wygra ten konkurs.
odpowiedź