SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Komputerswiat.pl wchłonął Technologie.onet.pl, redaktorem naczelnym Robert Graczyk

Onet zrezygnował z sekcji Technologie, a jej redakcja będzie teraz współtworzyć serwis Komputerswiat.pl (oba należą do Ringier Axel Springer Polska). Redaktorem naczelnym serwisu został Robert Graczyk, natomiast Rafał Kamiński pozostaje naczelnym magazynu „Komputer Świat”.

Od lewej: Robert Graczyk (fot. Maciej Krüger) i Rafał KamińskiArticle

- Od 1 kwietnia w serwisie Technologie.onet.pl nie będą pojawiać się już nowe treści. Spostrzegawczy czytelnicy z pewnością zauważyli, że autorami publikowanych tam materiałów byli dziennikarze serwisów Gamezilla i Komputer Świat - poinformował w poniedziałek Tomasz Kurzak, dziennikarz tego pierwszego serwisu. - Doszliśmy do wniosku, że dzielenie artykułów pomiędzy te trzy strony jest bardzo nienaturalne, skoro wszystkie traktują o tym samym. Utrudnia to czasem także dotarcie do ciekawych materiałów osobom, które regularnie odwiedzają tylko portal Onet lub Technologie.onet.pl - uzasadnił.

- Wszystkie treści technologiczne, w tym te dotyczące AGD, gier czy militariów będą publikowane wyłącznie na Komputerswiat.pl i promowane we wszystkich kanałach, w tym również na stronie głównej Onetu - zapowiada Paweł Paczuski, dyrektor wydawniczy kategorii moto&tech w Ringier Axel Springer Polska.

W związku z tą zmianą Robert Graczyk został powołany na stanowisko redaktora naczelnego Komputerswiat.pl. Graczyk pracuje w Ringier Axel Springer Polska od 8 lat - najpierw był dziennikarzem serwisu PCLab.pl, w 2013 roku objął funkcję wydawcy Technowinki.onet.pl, a od 2017 roku jako business developmemt manager zajmował się działaniami afiliacyjnymi w segmencie technologicznym i wsparciem rozwoju content commerce.

Wcześniej Graczyk był związany z serwisami Benchmark.pl, PCWorld.pl i FrazPC.pl.

Poprzednio Rafał Kamiński kierował redakcją zarówno magazynu „Komputer Świat”, jak też jego serwisu internetowego, obecnie skupi się na tej pierwszej funkcji. Jednocześnie pozostaje szefem całego newsroomu, odpowiada za operacyjne wdrażanie strategii firmy w segmencie technologicznym.

- Rozdzielenie funkcji redaktora naczelnego pomiędzy wydaniem drukowanym „Komputer Świat” i serwisem Komputerswiat.pl ma na celu znaczne wzmocnienie obu tych obszarów, strategicznych dla segmentu technologicznego - komentuje Paweł Paczuski.

Rafał Kamiński z „Komputer Światem” jest związany od kilkunastu lat, natomiast od 2011 roku pełni funkcje menedżerskie. Nadzorował połączenie redakcji wydania papierowego i serwisu internetowego pisma, a w 2016 roku odpowiadał za połączenie redakcji „Komputer Świata”, Gamezilla, PCLab i Technowinki.onet.pl oraz za wdrożenie jednolitego procesu wydawniczego. Funkcje redaktora naczelnego drukowanego „Komputer Świata” i serwisu Komputerswiat.pl oraz szefa wydawców wszystkich serwisów technologicznych RASP objął w 2017 roku.

Według badania Gemius/PBI w lutym br. Komputerswiat.pl w kategorii nowych technologii zanotował 3,9 mln realnych użytkowników i 13,65 mln odsłon, natomiast wszystkie strony i aplikacje internetowe Ringier Axel Spriger Polska miały 21,07 mln użytkowników i 2,12 mld odsłon.

Dołącz do dyskusji: Komputerswiat.pl wchłonął Technologie.onet.pl, redaktorem naczelnym Robert Graczyk

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Adrian D.
Po latach kanibalizacji, ktoś wreszcie dostrzegł, że lepiej jednak działać na oddzielnych domenach.
WOW!
odpowiedź
User
merk
Po latach kanibalizacji, ktoś wreszcie dostrzegł, że lepiej jednak działać na oddzielnych domenach.
WOW!
. Ale to już kolejny etap przybliżający do całkowitego zamknięcia "Komputera".
odpowiedź
User
@merk
Tak, niestety ma Pan rację. Media technologiczne radzą sobie słabo, a papier to już w ogóle skazany na wyginięcie. Konsolidacje zawsze oznaczają cięcia.
odpowiedź