SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Janda, Gajos i Seweryn w koncercie Radia Nowy Świat dla ratowania Akademii Teatralnej

W czwartek, 24 listopada w Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie odbędzie się koncert „Artyści dla Akademii Teatralnej”. W ten sposób Radio Nowy Świat (pomysłodawca i współorganizator) chce zwrócić uwagę opinii publicznej na niewystarczające działania resortu kultury w zakresie ratowania publicznego szkolnictwa artystycznego. Dochód z koncertu w całości zostanie przeznaczony na dofinansowanie Akademii.

Article

Bardzo zła sytuacja uczelni artystycznych wynika z pogłębiającego się od lat niedofinansowania. To powoduje, że coraz więcej placówek jest zmuszona do zamknięcia uczelni i przejścia na nauczanie zdalne. Zapowiedział to m.in. rektor Akademii Teatralnej w Warszawie, Wojciech Malajkat, informując studentów o konieczności uruchomienia zdalnego nauczania w pierwszym semestrze.

- Nie możemy stać obojętnie wobec informacji o tragicznej sytuacji Akademii Teatralnej, o konieczności jej zamknięcia z powodu braku pieniędzy na ogrzewanie. Tak niszczy się polską kulturę, staje się na drodze rozwoju zdolnych, ambitnych studentów. Skoro resort pozostaje głuchy na prośby i apele rektorów, postanowiliśmy mówić o tym głośniej. Nie jesteśmy w stanie pomóc wszystkim uczelniom artystycznym, ale wierzę, że nasza inicjatywa zwróci uwagę na to, z jak poważnym problemem mamy do czynienia- komentuje Magda Jethon, redaktorka naczelna Radia Nowy Świat.

Stąd inicjatywa Radia Nowy Świat. 24 listopada br. o godzinie 20.00 rozgłośnia zaprosi na koncert „Artyści dla Akademii Teatralnej”, na scenie tejże uczelni. Dochód ze sprzedaży biletów w całości zostanie przeznaczony na dofinansowanie AT. Podczas koncertu zostanie również uruchomiona zbiórka publiczna na jej rzecz. Wydarzenie poprowadzą Joanna Kołaczkowska i Wojciech Malajkat.

Kto wystąpi na scenie?

Radio Nowy Świat do udziału w koncercie zaprosiło wielu artystów, w tym m.in: Katarzynę Dąbrowską, Krystynę Jandę, Natalię Kukulską, Kasię Lins, Magdę Umer, Jana Młynarskiego, Adama Nowaka, Dawida Tyszkowskiego, Kwiat Jabłoni. - Oczywiście pieniądze są dla nas bardzo istotne, zwłaszcza w sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy, ale dużo większe znaczenie będzie miał szum wokół tego koncertu, który, mam nadzieję, pokaże skalę i powagę problemu – mówi Wojciech Malajkat, rektor Akademii Teatralnej.

 

Podczas koncertu będzie można usłyszeć również wypowiedzi wybitnych aktorek i aktorów (m.in. Magdę Cielecką, Elizę Rycembel, Danutę Stenkę, Janusza Gajosa, Andrzeja Seweryna, Wiktora Zborowskiego), którym los uczelni artystycznych nie jest obojętny. Koncert będzie transmitowany na antenie Radia Nowy Świat. Bilety można kupić w kasie Teatru Collegium Nobilium przy ul. Miodowej 22/24 w Warszawie oraz na internetowej stronie.

Radio Nowy Świat wystartowało 10 lipca 2020 r. W pierwszych miesiącach rozgłośni założonej przez byłych dziennikarzy Trójki (m.in. Magdę Jethon, Wojciecha Manna, Jana Chojnackiego, Jerzego Sosnowskiego) szybko przybywało patronów. W błyskawicznym tempie rosło też miesięczne wsparcie finansowe. Gdy Radio Nowy Świat startowało, miało 25 tys. patronów, a deklarowana kwota wsparcia wynosiła ponad 650 tys. zł.

Obecnie 33,5 tys. patronów wspiera radio comiesięczną kwotą w wysokości 685,4 tys. zł. Ogółem rozgłośnia zebrała już rekordowe 20,5 mln zł.

 

Dołącz do dyskusji: Janda, Gajos i Seweryn w koncercie Radia Nowy Świat dla ratowania Akademii Teatralnej

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Xyz
Jestem za ratowaniem szkolnictwa aktorskiego. Chcemy więcej Ludwików Solskich i Gustawów Holoubków! Na razie szkołę opuszcza więcej klonów braci Mroczek niż prawdziwych artystów mogących udźwignąć rolę Hamleta na scenie.
odpowiedź
User
Kjj
A Krysia Janda to już po której dawce szczepionki? Dla kolegi pytań
odpowiedź
User
vler
Czy Pan Sztur tez przyjedzie samochodem
odpowiedź