SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Łada-Szewczenko: pracowałam w ACR tylko do końca marca, odeszłam za porozumieniem stron

Wiola Łada-Szewczenko, której K2 Internet zarzuca, że pracując w firmie, założyła konkurencyjną spółkę, informuje, że była zatrudniona w K2 tylko do końca marca br. Potem jeszcze przez kilka miesięcy współpracowała z nią na zasadzie świadczenia usług.

Wiola Łada-Szewczenko

Wiola Łada-Szewczenko

W ubiegłym tygodniu Grupa K2 Internet poinformowała, że w trybie natychmiastowym zwolniła Wiolę Ładę-Szewczenko, dyrektor zarządzającą należącego do grupy domu mediowego ACR, ponieważ będąc zatrudnioną w firmie, przygotowywała się do założenia konkurencyjnej spółki (przeczytaj o tym więcej). Łada-Szewczenko nie skomentowała wtedy tych doniesień.

Rzeczywiście na początku czerwca została zarejestrowana firma Essence Numbers, której współwłaścicielem jest Wiola Łada-Szewczenko. Jednak Łada-Szewczenko w oświadczeniu przekazanym właśnie portalowi Wirtualnemedia.pl informuje, że rozwiązała umowę o pracę z ACR z końcem marca br. Dołączyła zresztą skan potwierdzającego do dokumentu podpisanego przez Janusza Żebrowskiego, prezesa K2. Łada-Szewczenko podkreśla, że strony zrzekły się jakichkolwiek roszczeń wobec siebie, a z firmą nie łączyła jej także umowa o zakazie konkurencji. „Tym samym Wiola Łada-Szewczenko zgodnie z zasadami swobody działalności gospodarczej mogła rozpocząć jej prowadzenie w dowolnej formie prawnej przewidzianej przez przepisy obowiązującego prawa” - czytamy w oświadczeniu.

Zarząd K2 zaproponował jeszcze spółce jawnej, której udziałowcem jest Wiola Łada-Szewczenko, świadczenie usług dla firm zależnych grupy (ale nie ACR) na zasadzie współpracy. „Jeszcze w kwietniu spółka jawna, po wykonaniu umówionych zadań, zaproponowała rozwiązanie umowy o współpracę na mocy porozumienia stron. Nie otrzymała odpowiedzi. Następna prośbę ponowiła w dniu 22 czerwca br., a wobec braku odpowiedzi pismem z dnia 2 lipca wypowiedziała umowę o współpracy” - czytamy w oświadczeniu Łady-Szewczenko. „W związku z powyższym informacja Grupy K2 o rzekomym zwolnieniu mnie z ACR jest przynajmniej nieścisła” - ocenia Łada-Szewczenko.

- Jest mi przykro, że moja praca ostatnich sześciu lat w ACR została zakończona w sposób godzący dobre imię i zasady, którymi kieruję się w życiu zawodowym - dodaje Wiola Łada-Szewczenko. - W ostatnich miesiącach starałam się być wsparciem dla pracowników ACR, którzy zostali tak jak ja postawieni przez zarząd w nowej rzeczywistości. W mojej opinii kierunek zmian, które rozpoczęto w Grupie K2 z początkiem roku, negatywnie wpływały na biznes i ceniony na rynku charakter firmy ACR.  To oraz nieutożsamianie się z nowym stylem zarządzania wpłynęło na moją decyzję odejścia z firmy - opisuje.

Przedstawiciele Grupy K2 zgadzają, że umowa o pracę z Wiolą Ładą-Szewczenko została rozwiązana z końcem marca, jednak ich zdaniem efektywna współpraca ze spółką jawną Łady-Szewczenko trwała dłużej niż przez miesiąc. Na potwierdzenie przesłali redakcji Wirtualnemedia.pl fakturę, którą spółka wystawiła agencji K2 Search 22 czerwca. - Nikt z pracowników, współpracowników i przełożonych nie miał żadnych informacji od Wioli, że ostatecznie planuje zakończyć z nami współpracę - podkreśla Janusz Żebrowski, prezes Grupy K2.

Jednocześnie firma infromuje, że w czerwcu ACR zamierzał wziąć udział w przetargu na zakup mediów rozpisanym przez Uniwersytet Jagielloński. "Przy tej okazji zarząd ze zdumieniem przyjął informację, że prezesem spółki, która wygrała ten przetarg, jest Wiola Łada-Szewczenko, co było powodem natychmiastowego zakończenia współpracy" - czytamy w oświadczeniu Grupy K2. - Nic więcej w tej sprawie ani ja, ani nikt z Grupy K2, nie będzie komentował ani wyjaśniał - dodaje Janusz Żebrowski, prezes firmy.

Łada-Szewczenko podkreśla jednak, że jej spółka nie współpracowała z ACR, dlatego informacja o starcie tej agencji w przetargu Uniwersytetu Jagiellońskiego jest w tym kontekście nieistotna i zaciemnia obraz sprawy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Łada-Szewczenko: pracowałam w ACR tylko do końca marca, odeszłam za porozumieniem stron

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kamil
No i serial się robi: Wiola kontra ACR, ACR kontra Wiola. Ludzie idźcie do sądu, a nie wymieniacie się oskarżeniami w internecie. Żenujące, że wirtualne media dały się w to wciągnąć. ACR wstyd, za wybranie tak niskiego stylu załatwienia sprawy!
odpowiedź
User
Pawel
"kamil" napisał(a): No i serial się robi: Wiola kontra ACR, ACR kontra Wiola. Ludzie idźcie do sądu, a nie wymieniacie się oskarżeniami w internecie. Żenujące, że wirtualne media dały się w to wciągnąć. ACR wstyd, za wybranie tak niskiego stylu załatwienia sprawy!


Nie powiedziałbym, że ta Pani kogoś oskarża. Raczej rzeczowo przedstawia fakty; po tym jak, wychodzi na to, że bezpodstawnie, firma ACR/K2 próbowała zrobić jej czarny PR.
odpowiedź
User
przez przypadek
Mysle ze najlepiej bedzie zignorowac temat. Niech branza bedzie ponad to co sie w k2 wyrabia.
odpowiedź