SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Laser to nie zabawka” w kampanii Urzędu Lotnictwa Cywilnego (wideo)

Urząd Lotnictwa Cywilnego rozpoczął kampanię edukacyjną pod hasłem „Laser to nie zabawka” przestrzegającą przed kierowaniem wiązki lasera w stronę samolotów. Materiały kreatywne do akcji przygotowały firmy marketingowe Walk, hi.advertising, Szut Szut Studio i Coloroffon.

Article

Celem kampanii jest podniesienie poziomu świadomości społeczeństwa w zakresie niebezpieczeństwa, jakie niesie za sobą zabawa laserem, polegająca na kierowaniu jego wiązki w stronę samolotów. Akcja zwraca uwagę nie tylko na zagrożenia, które niesie za sobą oślepianie pilotów wiązką emitowaną przez laser, ale też na konsekwencje prawne dla sprawców takiego oślepiania.

- W spocie przedstawiliśmy najczarniejszy z możliwych scenariuszy. Zastosowaliśmy też narrację w pierwszej osobie, wierząc, że każdy z widzów będzie mógł utożsamić się z bohaterem i wyobrazić sobie siebie w takiej sytuacji. Może, kiedy zrozumie, jakie czekają go konsekwencje, zrezygnuje z ryzykownej zabawy laserem - opisuje Wioletta Wiertel, account executive w agencji Walk, która zajęła się kreacją spotu i nadzorem nad jego produkcją.

Na potrzeby kampanii oprócz spotu przygotowano plakaty i animacje, które będzie można zobaczyć w mediach społecznościowych, na terenie lotnisk, w środkach komunikacji miejskiej w Warszawie oraz w kinach.

Za przygotowanie koncepcji kreatywnej spotu i nadzór nad jego produkcją odpowiadała agencja Walk, a za koncepcję kreatywną i wykonanie materiałów graficznych - hi.advertising (Arip Next). Produkcją spotu zajął się dom produkcyjny Szut Szut Studio, a postprodukcją - Coloroffon. Reżyserem filmu jest Tomasz Goldbaum, a za zdjęcia odpowiada Jakub Giza.

Akcja jest realizowana przez Urząd Lotnictwa Cywilnego we współpracy z Ministerstwem Infrastruktury, Lotniskiem Chopina oraz Polską Agencją Żeglugi Powietrznej.

Dołącz do dyskusji: „Laser to nie zabawka” w kampanii Urzędu Lotnictwa Cywilnego (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl