SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Leszek Krawczyk odchodzi z Radia 357

Były korespondent Telewizji Polskiej w Waszyngtonie Leszek Krawczyk zaczął pracę w spółce Concise Software specjalizującej się w tworzeniu aplikacji mobilnych i systemów informatycznych - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. W konsekwencji Krawczyk zamyka niemal roczną współpracę z Radiem 357.

Leszek Krawczyk, fot. Concise Software Article

Concise Software jest częścią polsko-niemieckiej grupy DevelopX, która działa na rynkach Europy Zachodniej, gdzie współpracuje z działami innowacji spółek DAX30 i branżą motoryzacyjną. W portfolio firmy znajdują się m. in. Santander, Visa, Audi i Porsche.

Krawczyk obejmuje tam stanowisko szefa działu nowych mediów, ma m.in. wspierać ekspansję na rynek amerykański. Będzie dbał o kontent, którym firma ma obudowywać swoją ofertę: jak zapowiada, zamierza skoncentrować się na tworzeniu treści wideo dla mediów społecznościowych.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Plany są szerokie, przewidujemy m.in. uruchomienie podcastu technologicznego - zapowiada w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Leszek Krawczyk, dodając: - Nasi inżynierowie to światowa ekstraklasa i cisi bohaterowie polskiej transformacji. Warto to powtarzać i wciąż na nowo opowiadać ich historię.

Kim jest Leszek Krawczyk?

Leszek Krawczyk w latach 2014-2016 był korespondentem Telewizji Polskiej w Waszyngtonie; od 2016 roku współpracował z telewizją Wirtualnej Polski. W kwietniu 2022 roku podjął współpracę z Radiem 357.  Jak ustaliliśmy, w związku z dołączeniem do Concise Software z końcem lutego pożegna się z rozgłośnią.

Krawczyk to także wieloletni reporter „Wiadomości" TVP 1, dla których relacjonował m.in. wojnę w Gruzji, Syrii czy Afganistanie. Przygotowywał również relacje z Egiptu w czasie Arabskiej Wiosny. W 2014 roku podczas pierwszej inwazji Rosji na Ukrainę był wysłannikiem Telewizji Polskiej do Kijowa i Doniecka. W styczniu 2023 roku otrzymał ofertę poprowadzenia magazynu informacyjnego „24 minuty” w News24, lecz ostatecznie strony nie doszły do porozumienia.

Kto odszedł, kto przyszedł

Justyna Mączka pracowała w Radiu 357 od chwili rzucenia pomysłu, kilka dni temu odeszła z radia. We wrześniu ub. roku z Radiem 357 pożegnał się także inny z jego założycieli – Tomasz Michniewicz. - Z żalem postanowiłem zrezygnować ze swojej audycji. Żałuję zwłaszcza kontaktu z naszymi - naprawdę niesamowitymi - słuchaczami - mówił nam wówczas.

W październiku ub. roku z Radiem 357 pożegnała się Justyna Dżbik-Kluge, prowadząca na tej antenie audycję o książkach - "Książki. Lubię to!". Z internetową rozgłośnią związana była od jesieni 2021 roku. Z radia odeszła tuż po ogłoszeniu zmian w ramówce, skutkujących skróceniem i przesunięciem jej audycji. Zniknęła też Daga Gregorewicz, a w lipcu 2022 roku do konkurencyjnej stacji odeszła jedna z bardziej lubianych dziennikarek, Marta Malinowska. We wrześniu ub. roku z anteny do podcastów zniknęli m.in. Michał Olszański i Gabi Darmetko. Olszanski wraca właśnie jako prowadzący "Popołudniówkę", w zamian za Justynę Mączkę.

Z kolei jesienią ub. roku do grona prowadzących audycje w Radiu 357 dołączyli Ralph Kaminski i Krzysztof Zalewski. Kaminski spotyka się ze słuchaczami Radia 357 co poniedziałek o godz. 18.  W stacji można też wciąż usłyszeć m.in. Marka Niedźwieckiego, Kubę Strzyczkowskiego, Krystiana Hanke, Piotra Kaczkowskiego, Marcina Łukawskiego, Piotra Stelmacha, Katarzynę Borowiecką, Ernesta Zozunia, Olę Budkę, Marcina Cichońskiego czy Marka Brzezińskiego.

Na początku października ub. roku minęły dwa lata, odkąd byli dziennikarze Programu Trzeciego Polskiego Radia ogłosili w swoich mediach społecznościowych rozpoczęcie zbiórki pieniędzy na rozkręcenie nowej internetowej rozgłośni. Teraz Radio 357 ma ponad 49 tys. patronów, deklarujących wpłaty na poziomie 876 tys. zł miesięcznie. Na funkcjonowanie rozgłośni zebrano już 19,5 mln zł.

Aktualnie Radio 357 na Patronite wspiera ponad 49 tys. użytkowników, którzy deklarują miesięczne wpłaty w wysokości ponad 880 tys. zł. Ogółem stacja zebrała 20,2 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Leszek Krawczyk odchodzi z Radia 357

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nmk
Raczej na plus
12 4
odpowiedź
User
Madzonez
Hej to nie możliwe. Tam się nie odchodzi to wielka radiowa rodzina.
50 24
odpowiedź
User
Michał 2
Słucham codziennie a nie wiedziałem, że był taki korespondent.
36 10
odpowiedź