SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

LG: w I kw. w górę przychód, w dół zysk - 10,3 mln sprzedanych smartfonów

Firma LG Electronics zaprezentowała swoje wyniki finansowe za I kwartał bieżącego roku. Lepsza od spodziewanej sprzedaż smartfonów skompensowała słabsze wyniki w segmencie domowej rozrywki.

<!-- 0.5092s -->

W I kwartale bieżącego roku LG zanotowało zysk operacyjny w wysokości 322,9 mln USD (350 mld KRW) oraz zysk netto na poziomie 20,3 mln USD (22 mld KRW). To nieco niższe wyniki od uzyskanych w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Za to przychód wzrósł o 6,8% w skali roku, do 13,01 mld USD (14,1 biliona KRW).

 

Przychód działu Home Entertainment wyniósł 4,77 mld USD (5,17 biliona KRW), co oznacza spadek w ujęciu rocznym o 4,6%. To przede wszystkim efekt mniejszej sprzedaży telewizorów plazmowych oraz produktów IT. Wzrosła natomiast sprzedaż telewizorów LCD w Europie oraz na rynkach rozwijających się, takich jak Chiny, czy kraje CIS. Wynoszący 27,68 mln USD (30 mld KRW) zysk operacyjny działu wzrósł w porównaniu do poprzedniego kwartału, ale był niższy niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Dział LG Mobile Communications Company odnotował 2,96 mld USD (3,21 biliona KRW) przychodu, co oznacza wzrost o 28,5% w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Firma sprzedała 10,3 miliona smartfonów, co jest jej rekordowym wynikiem od czasu wejścia w ten segment produktów.

Wartość sprzedaży działu LG Home Appliance Company (AGD) wzrosła w I kwartale o 11% rok do roku, osiągając 2,59 mld USD (2,81 biliona KRW), głównie ze względu na wzrost w USA, Ameryce Środkowej oraz na Bliskim Wschodzie. Spadek zysku operacyjnego o 29%, do 94,1 mln USD (102 mld KRW), wynika ze zwiększonych inwestycji w prace badawczo-rozwojowe oraz marketing.

Z kolei przychód działu LG Air Conditioning and Energy Solution Company wyniósł w I kwartale 1,14 mld USD (1,23 biliona KRW), głównie dzięki lepszym wynikom uzyskanym na Bliskim Wschodzie i w Azji Południowo-Wschodniej. Pomimo zwiększonych wydatków na prace badawczo-rozwojowe zysk operacyjny praktycznie nie zmienił się w skali roku i wyniósł 67,34 mln USD (73 mld KRW).

  • Więcej informacji:
  • LG
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: LG: w I kw. w górę przychód, w dół zysk - 10,3 mln sprzedanych smartfonów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl