SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Łukasz Grass wprowadza zmiany w Tok FM. “Chcemy być liderem”

Łukasz Grass, szef programów informacyjnych Tok FM zapowiedział w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że chce, aby dzięki jego działaniom rozgłośnia została liderem informacji na polskim rynku radiowym.

Łukasz Grass wprowadza zmiany w Tok FM. “Chcemy być liderem”

- Z całym zespołem postawiliśmy sobie konkretne cele do zrealizowania - przede wszystkim udoskonalenie programów informacyjnych na każdej płaszczyźnie - od formy po zawartość merytoryczną. Część pomysłów już wchodzi w życie i dotyczy to konkretnej pracy reporterów, a także wydawców prezentujących informacje na antenie Tok FM. Chcemy być liderem informacji na polskim rynku radiowym - podkreśla Grass.

Łukasz Grass objął stanowisko szefa informacji w radiu Tok FM 1 marca br. (więcej na ten temat), wcześniej pracował w TVN24. Prawie od razu rozpoczął proces wprowadzania zmian na antenie radiowej. Na razie za sprawą jego działań w serwisach informacyjnych jest więcej wejść reporterskich, a prezentowane materiały są nawet o kilkadziesiąt sekund dłuższe niż zazwyczaj.


Z Łukaszem Grassem rozmawiamy o planowanych zmianach na antenie Tok FM oraz różnicach, jakie zauważa pomiędzy pracą w radiu i w telewizji.


Krzysztof Lisowski: Jakie ma Pan wrażenia po kilku tygodniach pracy w nowym miejscu? Co chciałby Pan zmienić w rozgłośni na polu informacji?

Łukasz Grass, szef programów informacyjnych oraz zastępca red. naczelnego Tok FM: W Radiu Tok FM zaczynałem pracę 8 lat temu i część zespołu jest mi dobrze znana, więc czuję się tu doskonale. 3 tygodnie pracy, które właśnie mijają, były bardzo intensywne i twórcze. Cieszę się, że z całym zespołem postawiliśmy sobie konkretne cele do zrealizowania - przede wszystkim udoskonalenie programów informacyjnych na każdej płaszczyźnie - od formy po zawartość merytoryczną. Część pomysłów już wchodzi w życie i dotyczy to konkretnej pracy reporterów, a także wydawców prezentujących informacje na antenie Tok FM. Ale o tym, co konkretnie planujemy, nie będę mówił. Proszę słuchać radia i oceniać.

Kilka ostatnich lat spędził Pan w telewizji. Jaką główną różnicę odczuwa Pan pomiędzy pracą w radiu i w telewizji?

Radio to słowo i do odbiorcy docieramy zupełnie inaczej niż telewizja, choć współcześnie wiele programów telewizyjnych można odbierać, będąc odwróconym tyłem do ekranu. Jeżeli chodzi o programy informacyjne, to zgodnie ze sztuką tworzenia informacji w radiu musi być ona nieinwazyjna, czyli tak skonstruowana, aby w sposób ciekawy, wyczerpujący i merytoryczny opowiadała o wydarzeniach dnia, nie przeszkadzając w codziennych zajęciach. Wiele osób słucha radia, poświęcając jednocześnie czas na codzienne obowiązki. Poza tym radiowcy muszą odpowiednią narracją i doborem słów zrekompensować słuchaczowi brak zdjęć - my opowiadamy słowem, telewizja obrazem - to podstawowa różnica.

Ma Pan jakiś konkretny plan dotyczący kierunku rozwoju Radia Tok FM w przyszłości?

Chcemy być liderem informacji na polskim rynku radiowym.fot.: Radosław Nawrocki

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Łukasz Grass wprowadza zmiany w Tok FM. “Chcemy być liderem”

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gembal - stały słuchacz "Poranka Tok FM".
Do szefów TOK FM (Agora): Wyrzućcie Jana Wróbla i nie zapraszajcie Janusza Piechocińskiego.
odpowiedź
User
miki
Ten wywiad jest o niczym...
odpowiedź
User
żal
Grass wypłynął z szamba, ale wylądował na pustkowiu. Robienie sobie fotki w radiowym studiu najlepiej o tym świadczy - wszyscy o nim zapomnieli i żadnych zmian w słuchalności TOKu nie będzie, przestańcie łykać jak ryby wędkę.
odpowiedź