SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Producent „Uwagi!” rozstaje się z TVN. Likwidacja funkcji

Po niemal 15 latach ze stacją TVN rozstaje się producent „Uwagi!”, Marcin Borowski - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Powodem są - jak informuje nas nadawca - "zmiany organizacyjne", pociągające za sobą likwidację roli krakowskiego producenta.

TVN w tym roku obchodzi 20 lat istnieniaArticle

Borowski związał się z TVN w maju 2007 roku, przechodząc do stacji z RMF FM. Wcześniej - w 1997 roku trafił do Eski, by rok później objąć stanowisko szefa oddziału RMF Warszawa, na którym pozostawał do 2000 roku. Od roku 2002 do 2006 był zastępcą dyrektora informacji RMF, następnie – w 2007 roku – porzucił pracę radiowca i został producentem „Superwizjera” TVN. W ostatnich latach był producentem magazynu „Uwaga!” w krakowskiej redakcji (program realizowany jest w trzech redakcjach warszawskiej, krakowskiej i katowickiej).

Marcin Borowski odchodzi z TVN

Teraz - jak ustaliliśmy - Marcin Borowski odchodzi z firmy, a powodem jest likwidacja roli krakowskiego producenta programu.

- Z uwagi na zmiany organizacyjne w redakcji "Uwagi!" rola producenta lokalnego oddziału w Krakowie została zredukowana - informuje portal Wirtualnemedia.pl biuro prasowe TVN Grupa Discovery.

Nieoficjalnie wiemy, że zmiana ta wiąże się z tzw. wypłaszczaniem struktur po tym, jak w piątek ogłoszono sfinalizowanie fuzji, w wyniku której doszło do połączenia WarnerMedia i Discovery. Od poniedziałku połączona firma działa już pod nazwą Warner Bros. Discovery, na amerykańskiej giełdzie Nasdaq zastąpiła Discovery. Także w poniedziałek TVN miał poinformować o tym, że redukuje stanowisko Marcina Borowskiego.

Magazyn „Uwaga!” w TVN emitowany jest w dni powszednie o godz. 19.55 oraz w soboty i niedziele o 19.45. Udział TVN w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2021 roku wyniósł 7,33 proc.