SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marzena Paczuska i dr Hanna Karp w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji

Prezydent Andrzej Duda powołał w poniedziałek Marzenę Paczuską oraz dr Hannę Karp do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Paczuska przez wiele lat pracowała w Telewizji Polskiej, a dr Karp wykłada w toruńskiej Akademii Kultury Społecznej i Medialnej.

Uroczystość wręczenia aktów powołania odbyła się w rezydencji Belweder (fot. Przemysław Keler/KPRP)Uroczystość wręczenia aktów powołania odbyła się w rezydencji Belweder (fot. Przemysław Keler/KPRP)

Uroczyste powołanie Marzeny Paczuskiej i dr hab. Hanny Karp do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji odbyło się w poniedziałek po południu w Belwederze.

Marzena Paczuska od początku 2016 roku do sierpnia 2017 roku była szefową „Wiadomości”, po odwołaniu z tego stanowiska została doradcą prezesa TVP ds. informacji i publicystyki. W Telewizji Polskiej pracowała wcześniej przez wiele lat, m.in. w kierownictwie „Wiadomości” i TVP ABC.

W marcu 2019 roku została powołana do zarządu Telewizji Polskiej, sprawowała nadzór nad Agencją Kreacji Teatru TVP, Ośrodkiem TVP Technologie, TV Polonia, Belsat TV oraz Ośrodkiem Kanałów i Serwisów Internetowych. Rok później została zawieszona na wniosek dwóch innych członków zarządu TVP: Mateusza Matyszkowicza i Jacka Kurskiego, trzy miesiące później zrezygnowała ze stanowiska.

Po rozstaniu z TVP pełniła funkcję kierowniczą w Poczcie Polskiej.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Dr hab. Hanna Karp jest natomiast medioznawcą i wykładowcą toruńskiej Akademii Kultury Społecznej i Medialnej. Napisała m.in. książki „Quo vadis Nowa Ero? New Age w Polsce” i „Cuda na sprzedaż. Oblicza polskiej transformacji”, współpracowała z magazynem „Egzorcysta”. Wiosną 2019 roku zaczęła pisać felietony do tygodnika „Sieci”.

Głośno o dr Karp było w grudniu 2017 roku, kiedy w oparciu m.in. o jej analizę Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła na TVN rekordowe 1,48 mln zł kary za relacjonowanie protestu sejmowego w połowie grudnia 2016 roku. Po fali krytyki przewodniczący KRRiT miesiąc później cofnął karę.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji składa się z pięciu członków powoływanych na 6-letnią kadencję - dwóch wyznacza prezydent RP, dwóch Sejm i jednego Senat.

W KRRiT trójka osób wybranych przez parlament

Na początku sierpnia Senat do nowego składu Krajowej Rady wybrał medioznawcę prof. Tadeusza Kowalskiego, wskazanego przez senatorów KO. Natomiast Sejm wybrał dwójkę kandydatów PiS: Maciej Świrskiego i Agnieszkę Glapiak.

W poprzednim składzie KRRiT byli przewodniczący Witold Kołodziejski, Elżbieta Więcławska-Sauk (oboje wybrani przez Sejm), Teresa Bochwic (wybrani przez Senat), Janusz Kawecki i Andrzej Sabatowski (nominowani przez prezydenta). Zgodnie z konstytucją KRRiT stoi na straży wolności słowa, prawa do informacji oraz interesu publicznego w radiofonii i telewizji.

Dołącz do dyskusji: Marzena Paczuska i dr Hanna Karp w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Społeczność Wyższej Szkoły Wirusowania im. Wnuczka Hossa
Dlaczego nie redaktor Marek z 357? On ma wielkie zasługi w wirusowaniu?
odpowiedź
User
z cyklu
Rodzin na swoim
odpowiedź
User
nz
Paczuska chwilę spędziła w Poczcie Polskiej i od razu efekty - katastrofa finansowa i upadek instytucji. Prawdziwy midas.
odpowiedź