SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Między książkami” nowym cyklem Radia Nowy Świat. Magda Jethon: „To będzie hit"

Radio Nowy Świat zaprasza na cykl „Między książkami” w audycji „Poranna Manna”. Co piątek w porannej audycji Wojciecha Manna będzie pojawiał się literaturoznawca, profesor i rektor Uniwersytetu Śląskiego Ryszard Koziołek. A w sobotę w koncertowym holu wstąpi z piosenkami Danuty Rinn aktorka i wokalistka Katarzyna Dąbrowska.

Prof. Ryszard Koziołek/ Scan: YT Uniwersytetu WarszawskiegoProf. Ryszard Koziołek/ Scan: YT Uniwersytetu Warszawskiego

- To będzie hit. Co piątek o godz. 7.45 Wojciech Mann będzie rozmawiał o książkach z wybitnym literaturoznawcą, profesorem, rektorem Uniwersytetu Śląskiego, niezwykle ciekawym rozmówcą i człowiekiem - Ryszardem Koziołkiem. Jestem przekonana, że obecność pana profesora to wielkie wyróżnienie i zaszczyt dla naszej stacji – mówi Magda Jethon, redaktorka naczelna Radia Nowy Świat.

„Między książkami” to nowa audycja w RNŚ, której tematyka była obecna w piątkowe poranki za sprawą „wejść” Michała Nogasia (dziennikarz przeszedł do radiowej Trójki). Od 1 marca Wojciech Mann i Marcin Mann w pobudzającej czterogodzinnej audycji, prowadzonej w konwencji wspierającej słuchaczy w wejściu w tzw. „piąteczek”, na stałe gościć będą prof. Ryszarda Koziołka. Profesor, jak nikt inny, potrafi odkrywać przed słuchaczami transformującą moc literatury, ale i wartość czytania, które rozwija, buduje, otwiera, wzmacnia i pozwala rozmawiać. 

CZYTAJ TAKŻE: Radio 357 nie chce płacić artystom tyle, ile żąda ZAiKS. Sprawa trafiła do sądu

Z redaktorem Wojciechem Mannem będzie rozmawiał o książkach - tych najnowszych, ale także tych, które trzeba przeczytać i które zostają w naszej pamięci na zawsze. - Zawsze uważałem, że najważniejsze jest to, co dzieje się z czytelnikiem po przeczytaniu nowej książki. Na takie rozmowy z Wojciechem Mannem w Radiu Nowy Świat cieszę się najbardziej – mówi prof. Ryszard Koziołek.

Ryszard Koziołek jest profesorem w Instytucie Polonistyki Uniwersytetu Śląskiego i od 2020 roku rektorem tejże uczelni. Jest także dyrektorem Śląskiego Festiwalu Nauki, stałym współpracownikiem "Tygodnika Powszechnego” i „Polityki”. W latach 2012 – 2015 był członkiem jury Nagrody Literackiej Nike. W 2010 roku otrzymał Nagrodę Literacką Gdynia w kategorii eseistyka za książkę „Ciała Sienkiewicza. Studia o płci i przemocy” (nowe wyd. „Czarne” 2018), a w 2017 Nagrodę im. Kazimierza Wyki za wybitne osiągnięcia w dziedzinie eseistyki oraz krytyki literackiej i artystycznej. 

Dwa bezpłatne podcasty w marcu

1 marca Radio Nowy Świat udostępnia wszystkim słuchaczom dwa podcasty extra plus: „Pod czeskim dachem” Tomasza Ławnickiego oraz „Skandynawskim tropem” autorstwa Jana Janczego. Podcasty będą „otwarte” przez cały marzec.

- Po pierwsze są to podcasty o bardzo ciekawej tematyce, gdzie muzyka jest jedynie tłem, a wiodącym motywem historie opowiadane przez autorów. Po drugie chcemy pokazać słuchaczom nasze produkcje podcastowe i być może w ten sposób przekonać ich do pozostania Patronem radia – zachęca Sławomir Gołębiowski, dyrektor ds. sponsoringu i marketingu w Radiu Nowy Świat.

Z tej okazji Jan Janczy autor podcastu „Skandynawskim tropem” przygotował specjalny odcinek, w którym będzie można posłuchać rozmowy z Jacobem Kirkegaardem, duńskim artystą performerem.

CZYTAJ TAKŻE: Nowe audycje muzyczne w Radiu Nowy Świat

- Z Jacobem Kirkegaardem spotkałem się parę tygodni temu w jego kopenhaskim mieszkaniu, które częściowo pełni też funkcję studia nagraniowego. Rozmawialiśmy zarówno o jego najnowszych projektach, jak i o tych starszych. Opowiedział mi między innymi o swojej wyprawie do Czarnobyla, gdzie nagrywał odgłosy natury pozostawionej przez człowieka samej sobie. Rozmawialiśmy też o jego wizycie na Bliskim Wschodzie, gdzie nagrywał odgłosy muru rozdzielającego Izrael od Zachodniego Brzegu. Pochwalił mi się też swoim egzemplarzem płyty "Mental Cut" Maanamu – mówi Jan Janczy, redaktor Radia Nowy Świat.

W sobotę koncert w Radiu Nowy Świat 

Marzec w Radiu Nowy Świat rozpocznie się koncertem. W sobotę, 2 marca, o godzinie 16 w koncertowym holu odbędzie się koncert Katarzyny Dąbrowskiej ,,Rinn. Piosenki o miłości’’. Zostanie wyemitowany w pierwszej godzinie audycji „Dobrze nastrojone”, którą w zastępstwie za przebywającą na urlopie Kingę Krasuską, poprowadzi Marcelina Słomian.

Patroni i słuchacze będą mieli okazję posłuchać w wykonaniu aktorki i wokalistki piosenek jednej z największych polskich wokalistek Danuty Rinn, dla której pisali najwybitniejsi twórcy polskiej piosenki, między innymi Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Ernest Bryll, Włodzimierz Korcz czy Jerzy Wasowski.

Katarzynę Dąbrowską wspomagają aranżacje Urszuli Borkowskiej oraz akompaniament muzyczny Wojciecha Gumińskiego (kontrabas, gitara basowa) i Marcina Słomińskiego (perkusja).

Radio Nowy Świat to internetowa stacja radiowa o profilu muzyczno-publicystycznym nadająca program od 10 lipca 2020 roku. Projekt jest finansowany z wpłat słuchaczy - patronów. 

Obecnie radio wspiera prawie 35 tys. patronów, miesięczną kwotą ponad 750 tys. złotych.
 

Dołącz do dyskusji: „Między książkami” nowym cyklem Radia Nowy Świat. Magda Jethon: „To będzie hit"

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mig
A załóżmy się, że to nie będzie hit.
odpowiedź
User
Jan
Słuchałem - zapowiada się fantastycznie :)
odpowiedź
User
Leon
Pierwsze wejście audycji rozbudza apetyt.
odpowiedź