SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mniejszości narodowe w radiu

Zakaz rozszczepiania programu dla mniejszości narodowych

Krajowa Rada podczas wczorajszego posiedzenia przyjęła stanowisko, że nie zgadza się na rozszczepianie programu dla mniejszości narodowych przez Radio Białystok SA - poinformowała Wirtualnemedia.pl rzeczniczka przewodniczącej Rady Dorota Jasłowska.

 Projekt nadawcy przewidywał, że audycje nadawane w językach ojczystych mniejszości, byłyby emitowane na terenach, gdzie te społeczności zamieszkują, natomiast nie znalazły by się w regionalnym programie radia nadawanym w Białymstoku. Przeciwko temu projektowi protestowały organizacje skupiające mniejszości - Białorusinów, Ukraińców i Litwinów. Krajowa Rada przychyliła się do zdania środowisk mniejszości, przyjmując argument, że  prawo do audycji w swoim ojczystym języku mają wszyscy z mniejszości , nie tylko zamieszkujący konkretne tereny. Wiele osób mieszka i żyje w Białymstoku i w innych miejscach zasięgu tego radia. Skierowanie programów na wybrane tereny wprowadziłoby izolację i "swoiste getta".

Projekt zaproponowany przez Radio Białystok byłby niezgodny z zobowiązaniami naszego kraju wynikającymi z Konwencji ramowej Rady Europy o ochronie mniejszości narodowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mniejszości narodowe w radiu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl