SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

„Najgorsze państwo świata” podnosi słuchalność Antyradia. „Efekt ciężkiej zespołowej pracy”

Od marca do maja br. „Najgorsze państwo świata” na antenie Antyradia słuchało średnio 182 tys. osób. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej stacja w tym paśmie zyskała 33 tys. radiosłuchaczy. - To efekt ciężkiej zespołowej pracy - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Karolina Korwin-Piotrowska, jedna z prowadzących audycję.

Article

Trzygodzinny poranny program „Najgorsze państwo świata” na antenie Antyradia emitowany jest od stycznia br. Jego gospodarzami są: Karolina Korwin-Piotrowska i Michał Figurski.

Z najnowszej fali badania Radio Track Millward Brown, opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl wynika, że średnia liczba słuchaczy Antyradia w grupie wiekowej 15-75 w paśmie emisji audycji (dni powszednie między godz. 9.00, a 10.00) w okresie marca do maja 2018 roku wyniosła 182 tys. osób, co przełożyło się na 1,88 proc. udziału rozgłośni w rynku radiowym.

Względem analogicznego okresu 2017 roku Antyradio w tym paśmie zyskało 33 tys. słuchaczy (wówczas liczba słuchaczy wyniosła 148 tys., a udział stacji - 1,53 proc.).

Wzrósł również zasięg kwadransowy tego pasma z 343 tys. słuchaczy w fali marzec-maj 2017 do 422 tys. w fali marzec-maj 2018.

- To wielka radość, efekt ciężkiej zespołowej pracy, Michała Figurskiego i mojej, wydawcy Małgorzaty Wierzejewskiej i naszego realizatora Pawła Szymankiewicza. To dowód na to, ze szef Antyradia Mariusz Smolarek miał dobrą intuicję, że nas zatrudnił. Poza tym, to też informacja dla tych, którzy uważają, że nie da się zrobić dziennikarskiego, autorskiego i ironicznego poranka w radiu. - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Karolina Korwin-Piotrowska, jedna z prowadzących audycję. - Słuchacze są gotowi na więcej niż myślimy, my poruszamy się od codziennych newsów, przez informacje o filmach, literaturze, muzyce, sprawach społecznych i polityce. Mamy ogromne spektrum odbiorców, co widać w wiadomościach. Mamy również poczucie sukcesu, ale chcemy więcej. Oby to był początek pięknej historii - dodaje.

Gospodarze „Najgorszego państwa świata” w niekonwencjonalny sposób przedstawiają słuchaczom informacje z różnych dziedzin. Audycję urozmaica konkurs „dźwiękogra”, a także obecność głosu Piotra Fronczewskiego.

W okresie od marca do maja ub.r. udział Antyradia w rynku radiowym w Polsce pod względem słuchania wyniósł 1,9 proc. Jednocześnie jest to najwyższy wynik w historii nadawania tej stacji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Najgorsze państwo świata” podnosi słuchalność Antyradia. „Efekt ciężkiej zespołowej pracy”

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bob
Poczekajcie jak czesi was zaoraja niedlugo,tam na taneczne stacje sie stawia a nie na garnko tluki
17 25
odpowiedź
User
peep
doskonałe słuchadło :)
8 26
odpowiedź
User
49p
Jeszcze bardziej wzrośnie jak będzie Antyradio w DAB+, żeby uczynić jako ogólnopolska stacja pod warunkiem chęci.
20 11
odpowiedź
User
Ups
Nie musicie publikować tego wpisu ale poprawcie błąd - pod tabelką macie: „przedstawiają słuchaczą”...
10 2
odpowiedź
User
Papierosnica
Jedyny poranek którego da sie dzisiaj słuchać. Coraz mnie niestety słucham trojki.
25 19
odpowiedź
User
dr Kidler
Próbowałem słuchać. I im dłużej próbowałem, tym bardziej tęskniłem za duetem Zientarska Ciechański. Już przestałem próbować. "Ciężka praca zespołowa" przyniosła efekt w postaci ciężkich próbek humoru oraz pitolenia dla samouwielbienia i samolansu. Nie samym filmem człowiek żyje. Nawet muzyka nie pomogła mnie zatrzymać.
27 24
odpowiedź
User
jabłkowski
Z ciężkim sercem, bo Antyradia słuchałem od czasów 94, ale stwierdzam, że najlepszy rockowy poranek robi teraz Kędzior w Rock Radiu. Biorąc pod uwagę kierunek przepływów personalnych, to Agora inwestuje mocno i coraz więcej głosów znanych z Antyradia i innych stacji eurozetu pojawia się właśnie tam.
15 19
odpowiedź
User
jabłkowski
tęskniłem za duetem Zientarska Ciechański.

Ciechan w Rock Radiu, ale bez Ziętary mniej złośliwy :)
17 0
odpowiedź
User
Marti666
Pani Karolino. Słucham dla Pani głównie. Strasznie fajnie, że odwożąc dzieci do szkoły w końcu można posłuchać nie tylko dobrej muzyki.
18 17
odpowiedź
User
Hezký Český
Poczekajcie jak czesi was zaoraja niedlugo,tam na taneczne stacje sie stawia a nie na garnko tluki


Jakie znasz czeskie "taneczne stacje"? W Pradze jest jedna- Dance Radio i nie wychodzi na FM z zasięgiem poza stolicę . I tyle.

TOP3 stacji w Czechach 1. Impuls (miks Oldies/ AC i National). 2. Evropa 2 /CHR/ 3. Frekvence 1 /AC/ 4. ČRo 1 Radiožurnál /News/.

Natomiast sieci rockowe: RockZone (Praha), Beat (ogólnokrajowa), Hey Radio (ponad regionalna), Rock Radio (ponad regionalna).

Taneczne audycją są tylko częścią u niektórych nadawców np. Dance Extravaganza (Evropa 2), Discopřiběh (KISS), Party Time (Fajn Radio) plus niekomercyjna muzyka taneczna w audycjach na Radio 1 (tylko Praga i Pilzno na FM) lub ČRO Wave (tylko DVB-T lub DAB+)
13 2
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing