SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nasza Klasa rusza z iNKubatorem dla start-upowców

Nasza Klasa, właściciel serwisu społecznościowego NK.pl, rozpoczyna program iNKubator skierowany do twórców nowych projektów internetowych i technologicznych. Oferuje im wsparcie merytoryczne, marketingowe i finansowe.

Nasza Klasa rusza z iNKubatorem dla start-upowców

Do iNKubatora może zgłosić się każda osoba prowadząca lub zamierzająca stworzyć nowy projekt związany z internetem i nowymi technologiami, przesyłając swój pomysł na stronie inkubator.nk.pl. Jeśli zgłoszenie zostanie zweryfikowane pozytywnie przez grono ekspertów, trafia do miesięcznej preinkubacji. W tym czasie autor start-upu otrzymuje wskazówki, jak zaprezentować swój pomysł przed inwestorem. Takich rad będą udzielać mentorzy iNKubatora, m.in. Maciej Popowicz (pomysłodawca, jeden z założycieli i pierwszy prezes Naszej Klasy), Michał Sadowski (prezes zarządu Brand24), Łukasz Szymula (country manager TradeDoubler), dr Dariusz Tworzydło (prezes zarządu Exacto PR), Rafał Brzoska (prezes, założyciel i współwłaściciel spółek z Grupy Integer.pl), Maciej Budzich (autor bloga mediafun.pl), Jacek Jankowski (VP games & products w Hypnotized), Przemek Pluta (Przemek Pluta, regional manager PayPala na Europę Środkową i Wschodnią) i Marcin Szałek (założyciel CityDeal.pl i były szef Groupon.pl).

Jeżeli po takim przygotowaniu start-upowiec przekona Naszą Klasę do zainwestowania w jego projekt, będzie przez rok otrzymać od niej różnorakie wsparcie. Obejmie ono przede wszystkim dofinansowanie mogące wynieść do 230 tys. zł, dostęp do przestrzeni biurowej i infrastruktury IT spółki oraz możliwość bezpłatnego zrealizowania kampanii reklamowej w portalu NK.pl.

W zamian Nasza Klasa przejmie 20 proc. udziałów w projekcie wycenionych na 40 tys. zł. W ramach tej inicjatywy firma chce znaleźć co najmniej 3-4 projekty, które będzie wspierać przez rok.

Spółka zdecydowała się uruchomić iNKubator, ponieważ sama w początkowej fazie swojego działania skorzystała z pomocy inwestorów. Kiedy bowiem jesienią 2006 roku czterech studentów z Wrocławia, m.in. Maciej Popowicz, uruchomiło  serwis Nasza-klasa.pl, zainteresowanie nim ze strony internautów było tak duże, że witryna nie mogła przyjąć wszystkich użytkowników. Popularność zyskał wtedy tzw. Pan Gąbka - grafika informująca o przeciążeniu strony. Jednak twórcom udało się uzyskać dofinansowanie od braci Samwer, dzięki czemu mogli kupić potrzebne serwery.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nasza Klasa rusza z iNKubatorem dla start-upowców

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl