SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nie będzie upadłości sklepów NeoNet. Rusza postępowanie sanacyjne

Wrocławski sąd zaakceptował wniosek sieci elektromarketów NeoNet o otwarcie postępowania sanacyjnego. Spółka zapowiada, że zreorganizuje swoje struktury i spłaci dotychczasowych wierzycieli.

Sklep NeoNet, fot. materiały prasoweSklep NeoNet, fot. materiały prasowe

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu w wydanym w piątek obwieszczeniu otworzył postępowanie sanacyjne NeoNetu. Postawowił, że działalnością spółki będą mogło zarządzać jej obecne władze, a na zarządcę wyznaczył firmę Kancelaria Restrukturyzacyjna, której jedyny członek zarządu Kamil Hajduk ma licencję doradcy restrukturyzacyjnego.

Tym samym sąd nie rozpatrywał w ogóle wniosku o postępowanie upadłościowe, które NeoNet złożył jedynie na wszelki wypadek. - Raz jeszcze podkreślić należy, że postępowanie restrukturyzacyjne nie jest postępowaniem upadłościowym, ani nawet jakąkolwiek jego odmianą. Wręcz przeciwnie, podstawowym założeniem restrukturyzacji jest dalsze funkcjonowanie Spółki i dalsze prowadzenie działalności gospodarczej - podkreśla firma w komunikacie przekazanym portalowi Wirtualnemedia.pl.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Zapewnia, że przygotowana przez nią strategia restrukturyzacji „ma poprawić sytuację przedsiębiorstwa, w tym spłacić dotychczasowych wierzycieli oraz zapewnić spółce stabilizację na przyszłość”. Zapowiada, że w ramach sanacji „nastąpi reorganizacja firmy ukierunkowana na rozwiązanie aktualnych trudności i umożliwienie dalszego rozwoju biznesowego w kolejnych kwartałach 2024 roku”.

NeoNet ma problemy z płynnością finansową

Firma podkreśla, że w związku z postępowaniem sanacyjnym jej klienci nie odczują trudności w zakupach oraz obsłudze obecnych oraz przyszłych zamówień.

- Podjęte kroki nie mają wpływu na procesy sprzedażowe oraz prawa konsumentów. Zarówno sklepy stacjonarne jak i sklepy internetowe nadal będą prowadzić sprzedaż, a wysyłki będą realizowane zgodnie z zamówieniami, Klienci będą mogli bez przeszkód korzystać m.in. z prawa do reklamacji czy zwrotu zakupionego towaru. Na dotychczasowych zasadach będziemy realizować obsługę sprzedażową i posprzedażową - wyliczono w oświadczeniu.

Dlaczego NeoNet złożył wniosek o sanację? We wcześniejszym oświadczeniu wyjaśnił, że to „odpowiedź na problemy płynnościowe spółki”. - Na tę sytuację wpłynęło kilka czynników, w tym niezależnych od Spółki, jak obecna sytuacja na rynku sprzedaży AGD, RTV, GSM i IT. Dostrzegając istniejące zagrożenia oraz działając w trosce o bezpieczeństwo i ciągłość zakupów realizowanych przez Klientów, zarząd NeoNet jest przekonany, że postępowanie restrukturyzacyjne stanowi odpowiednią formę uzdrowienia zaistniałej sytuacji - opisała spółka.

NeoNet z niewielką stratą po zyskownych latach, 211 mln zł kapitału

W minionym roku obrotowym, od kwietnia ub. do marca br., grupa kapitałowa NeoNet zanotowała spadek przychodów z 2,91 do 2,76 mld zł i kosztów operacyjnych z 2,89 do 2,74 mld zł. Zysk operacyjny zmalał z 25,25 do 12,4 mln zł, a przy wzroście kosztów finansowych z 12,1 do 25 mln zł rentowność netto pogorszyła się z 22,22 mln zł zysku do 1,48 mln zł straty.

Na koniec marca br. kapitały własne firmy wynosiły 211,06 mln zł, wobec 202,53 mln zł rok wcześniej.

W roku obrotowym do marca 2021 roku grupa NeoNet przy 2,82 mld zł przychodów zarobiła na czysto 31,44 mln zł, a rok wcześniej osiągnęła 2,16 mld zł wpływów i 11,16 mln zł zysku netto. Łącznie do marca ub.r. zarobiła na czysto 86,43 mln zł zysków netto. 99,5 proc. akcji NeoNetu ma prezes spółki Marek Majewski. W zeszłym roku obrotowym firma zatrudniała średnio 2 517 osób, o 167 mniej niż rok wcześniej.

W poniższej grafice bieżący rok obrotowy to okres od kwietnia ub. do marca br., a poprzedni -  od kwietnia 2021 do marca ub.r. 
 

najnowsze wiadomości

Dołącz do dyskusji: Nie będzie upadłości sklepów NeoNet. Rusza postępowanie sanacyjne

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Toosk
Szkoda, sasiedziz zachodu chcieliby kupic te firme, tanio.
odpowiedź
User
Słuchacz
Te sklep bankrutuje przez złe zarządzanie, tyle i aż tyle…
odpowiedź
User
media
Media Expert i Euro reklamują się w bardzo inteligentny sposob aż do porzygu to działają... Taki jest polski konsument jak nie nakladziesz łopatą do mózgu to nie masz...
odpowiedź