SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Neostrada TP szybsza i bez limitów

TP SA liczy na zwiększenie udziału w rynku dostępu do internetu o kilka pkt w 2007 r.

 Telekomunikacja Polska SA (TP SA) liczy, że jej udział w rynku szerokopasmowego dostępu internetu wzrośnie w tym roku o kilka pkt proc. TP SA w przyszłym tygodniu zlikwiduje limity transferu w usłudze neostrada tp. Do 15 marca spółka bezpłatnie podniesie też najniższą prędkość transferu ze 128 kb/s do 256 kb/s, poinformowała w czwartek Kornelia Mathea, dyrektor dywizji usług dla domu TP SA.

Na koniec 2006 roku udział TP SA w rynku szerokopasmowego dostępu wynosił 44%.

"Myślę, że nasz udział wzrośnie w tym roku o kilka pkt proc." - powiedziała Mathea podczas konferencji prasowej.

TP SA chce m.in. utrzymać swoich klientów, likwidując transfery i podnosząc najniższą prędkość.

"Z początkiem lutego TP likwiduje limity transferu w usłudze neostrada TP. Dotyczy to obecnych i nowych klientów" - powiedziała Mathea.

Klientów przekraczających limity było 7%, dodała.

Spółka zapowiedziała też bezpłatne podniesienie najniższej prędkości transferu ze 128 kb/s do 256 kb/s.

Obecnie dostęp o najniższej prędkości ma 354 tys. osób, czyli 21% klientów neostrady. Kolejne 17% korzysta z przepustowości 256 kb/s i 320 kb/s, natomiast co najmniej 512 kb/s ma 62% klientów.

Według nomenklatury Komisji Europejskiej, linie o przepustowości poniżej 144 kb/s klasyfikowane są jako łącza wąskopasmowe. W Polsce w październiku 2006 roku liczba łączy ogółem wyniosła 2.225.085, z czego 1.727.753 było łączami szerokopasmowymi.

TP SA ogłosiła we wtorek, iż spodziewa się wzrostu liczby klientów szerokopasmowego internetu do co najmniej 2,2 mln osób na koniec 2007 roku wobec 1,7 mln osób na koniec 2006. Przychody grupy TP SA z tytułu przesyłu danych wzrosły w 2006 roku o 6,1 %i stanowiły już 12% przychodów grupy.

TP SA rozpoczyna też bardziej aktywną promocję usługi "rent a game", czyli internetowej wypożyczalni gier komputerowych.

"Usługa jest pilotażowo uruchomiona od grudnia, ale dopiero teraz zaczynamy ją nagłaśniać. Jest ona skierowana do wszystkich klientów neostrady" - powiedziała Mathea.

Dyrektor dodała, że jest możliwe, iż ta usługa zostanie zaoferowana również osobom korzystającym z dostępu do internetu u innych operatorów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Neostrada TP szybsza i bez limitów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl