SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Netflix będzie dostępny na Platformie Canal+. „Najlepsza i najpełniejsza oferta na polskim rynku”

Od 15 października br. dla abonentów Canal+ we Francji udostępniony zostanie serwis Netflix. Podobna oferta wkrótce ma się pojawić w naszym kraju. - Będziemy mogli stworzyć najlepszą i najpełniejszą ofertę na polskim rynku, w tym unikalną ofertę dostępu do treści w 4K - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Edyta Sadowska, prezes i dyrektor generalny Platformy Canal+.

Article

Partnerstwo pomiędzy Canal+ a Netfliksem ogłoszone zostało w poniedziałek. Na mocy umowy abonenci Grupy Canal+ we Francji, którzy skorzystają z pakietu Ciné Séries, od 15 października zyskają dostęp zarówno do kanałów telewizyjnych z portfolio Canal+, jak i serwisu Netflix (w standardowym planie - 2 ekrany w jakości HD). Miesięczna cena tego pakietu wynosić będzie 15 euro.

- Współpraca z Netfliksem pozwoli zaoferować naszym abonentom najbogatszą na rynku ofertę kinową i serialową. Propozycja ta uzupełnia naszą ogólną ofertę najnowszych filmów, ważnych wydarzeń sportowych na żywo, światowej klasy seriali, w tym naszych Créations Originales, a także umacnia naszą rolę agregatora treści i usług - komentuje Maxime Saada, dyrektor generalny Grupy Canal+.

Dotychczasowi abonenci, którzy już korzystają z Netflixa, będą mogli subskrybować nowy pakiet, a tym samym korzystać ze wszystkich swoich usług wideo w ramach jednej opłaty. Z kolei klienci Canal+, którzy chcieliby korzystać tylko z Netflixa, będą mogli to zrobić również na swoich dekoderach.

- Dzielimy tę samą pasję do rozrywki i to partnerstwo ułatwi abonentom Canal+ dostęp do serwisu Netflix - wszystko w ramach jednej subskrypcji - komentuje Reed Hastings, założyciel i dyrektor generalny Netflixa.

Usługa trafi również do Polski. Szczegóły na przełomie roku

Grupa Canal+ w swoim międzynarodowym komunikacie poinformowała, że podobna usługa ma zostać wprowadzona również na terenie Polski. Na chwilę obecną spółka nie zdradza dokładnego terminu debiutu oferty w naszym kraju.

- Więcej informacji na ten temat podamy na przełomie roku - informuje portal Wirtualnemedia.pl Piotr Kaniowski, kierownik ds. PR korporacyjnego, technologii i ofert w platformie Canal+.

Wówczas platforma Canal+ ma przedstawić szczegóły oferty, w tym m.in. dokładną datę wprowadzenia usługi oraz jej cenę.

- Netflix jest rynkowym punktem odniesienia dzięki produkcjom znanym na całym świecie. platforma Canal+ gwarantuje natomiast dostęp do polskich i międzynarodowych hitów filmowych oraz hollywoodzkich produkcji prosto z kina, uznanych seriali i produkcji własnych oraz najlepszego sportu na żywo. Łącząc świat Netflixa ze światem Canal+ będziemy mogli stworzyć najlepszą i najpełniejszą ofertę na polskim rynku, w tym unikalną ofertę dostępu do treści w 4K - komentuje Wirtualnemedia.pl Edyta Sadowska, prezes i dyrektorem generalny platformy Canal+.

nc+ ze wzrostem wpływów i zysku

ITI Neovision, operator platformy nc+, od kwietnia 2017 do końca ub.r. zanotował 3,78 mld zł wpływów sprzedażowych i 195,2 mln zł zysku netto, wobec 3,69 mld zł przychodów i 152,8 mln zł zysku we wcześniejszych 21 miesiącach. Firma zarabia głównie na opłatach od abonentów, zmniejszyła wydatki na produkcję treści, a zwiększyła na emisję stacji i marketing.

Na koniec ub.r. firma zatrudniała 1 494 osoby. Sześcioosobowy zarząd spółki od marca 2017 roku do grudnia ub.r. zarobił 12,59 mln zł, wobec 10,79 mln zł w poprzednim okresie. W lipcu ub.r. do zarządu firmy dołączyła wspomniana już wyżej Edyta Sadowska, a od czerwca br. jest prezesem i dyrektorem generalnym. Zastąpiła na tych stanowiskach Manuela Rougerona, który przeszedł do zespołu CANAL+ International i zarządza koncernem w regionie Azji i Pacyfiku.

W sprawozdaniu z działalności zarząd ITI Neovision ocenił, że rynek płatnej telewizji w Polsce nie będzie się rozwijał już tak dynamicznie jak w poprzednich latach. - Główny nacisk trzeba położyć na utrzymanie dobrych relacji z abonentów oraz pozyskanie nowych poprzez oferowanie im nowych produktów uzupełniających tradycyjną ofertę telewizyjną: internet, telefon oraz OTT - stwierdziły władze spółki.

Jednocześnie podkreśliły, że pozycja operatora znacząco się poprawiła m.in. dzięki współpracy z Orange Polska. Właściciel nc+ od sześciu lat razem z tym telekomem sprzedaje pakiet płatnej telewizji i telefonii mobilnej.

- Mimo coraz bardziej konkurencyjnego rynku w kolejnych latach spółka planuje utrzymanie obecnych abonentów DTH (direct-to-home, czyli telewizji satelitarnej - przyp.) poprzez wzmocnienie portfela kanałów telewizyjnych oraz udostępnianie im kolejnych innowacyjnych usług interaktywnych, a także dalsze poszerzanie bazy klientów poprzez oferowanie nowych produktów - zapowiedział zarząd właściciela nc+.

Na koniec ub.r. nc+ miała 2,194 mln abonentów, o 23 tys. więcej niż rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Netflix będzie dostępny na Platformie Canal+. „Najlepsza i najpełniejsza oferta na polskim rynku”

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
To ino ja
Netflix to król na glinianych nogach, któremu wyrastają dużo lepsi konkurencji. Jak tak dalej pójdzie to będzie dodawany w biedrze zamiast punktów.
38 16
odpowiedź
User
marketer
ciekawy ruch.
23 0
odpowiedź
User
Max
Tonący brzytwy się chwyta
15 11
odpowiedź
User
PIOTR-PIOTR
Z tekstu wynika, że pakiet Netflix będzie ten dla mniej wymagających (HD na dwa urządzenia). Obecnie płacę za pakiet UHD na cztery urządzenia,więc ta oferta z Canal+ nie będzie dla mnie interesująca.
17 12
odpowiedź
User
iksiński
Prawda jest taka że za chwilę integratorem serwisów Vod będzie Google poprzez którego abonować będzie można serwisy i pojedynczy kontent dostawców treści. To może wywrócić cały rynek do góry nogami bo dostawca będą mogły być wszystkie wytwórnie Hollywoodu, duzi nadawcy typu BBC czy Fox, nadawcy lokalni (jak u nas tvp czy Player) a także taki rzeczony Canal+ jeżeli znowu nie prześpi szansy...
11 8
odpowiedź