SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Netflix ma 117 mln subskrybentów. Serwis z rekordowymi wpływami i zyskiem, prognozuje dalsze wzrosty

W IV kwartale 2017 roku Netflix osiągnął przychody wynoszące 3,29 miliarda dolarów, a globalna liczba subskrybentów serwisu przekroczyła 117,5 miliona. Po raz pierwszy w historii wartość spółki osiągnęła poziom 100 miliardów dolarów. Według prognoz kluczowe wskaźniki biznesowe Netflixa będą nadal rosnąć.

Article

Podane przez Netflix wyniki za IV kwartał ub.r. okazały się lepsze od oczekiwanych przez rynek. W raportowanym okresie przychody spółki wyniosły ponad 3,28 mld dol., co oznacza wzrost rok do roku o 32,6 proc. W tym samym czasie zysk netto Netflixa zamknął się kwotą 186 mln dol., podczas gdy rok wcześniej wyniósł 67 mln. Z kolei wskaźnik EBITDA (zysk przed amortyzacją i opodatkowaniem) zamknął się w kwocie 313 mln dol. wobec 212 w analogicznym okresie 2016 r.

W IV kwartale ub.r. łączna liczba użytkowników Netflixa na świecie przekroczyła 117,5 mln, z czego 110,6 mln to płacący subskrybenci (pozostali korzystają z promocji u firm, z którymi współpracuje Netflix). W tym okresie liczba subskrybentów poza granicami USA wzrosła o 6,36 mln, zaś w Stanach Zjednoczonych - o 1,98 mln.

Netflix zapłacił 39 milionów za poprawki projektów z Kevinem Spaceyem

Firma w raporcie podała również, że w IV kwartale ub.r. nieopublikowane treści kosztowały ją 39 mln dolarów. Chodzi tutaj o produkcje z udziałem Kevina Spacey z którym Netflix zerwał współpracę jesienią ub.r., po tym, jak aktor został oskarżony o molestowanie seksualne.

Platforma musiała skorygować scenariusze dwóch projektów, w których udział brał Spacey. Serwis wstrzymał produkcję "House of Cards" i zrezygnował z premiery filmu "Gore", w którym aktor zagrał główną rolę.


Według przedstawionych przez Netflix prognoz w I kwartale br. przychody spółki wyniosą ponad 3,68 mld dol., a zysk netto osiągnie poziom 282 mln. W przewidywanym okresie całkowita liczba użytkowników serwisu na świecie ma przekroczyć pułap 123 mln.

Wartość spółki osiągnęła poziom 100 miliardów dolarów

Korzystne wyniki oraz obiecujące prognozy przedstawione przez Netlixa wywołały pozytywne reakcje inwestorów, co zaowocowało wzrostami cen akcji serwisu na giełdzie. W efekcie kapitalizacja spółki po raz pierwszy w jej historii osiągnęła poziom 100 mld dol.

Netflix jest obecny od kilku lat także w Polsce. Z ostatniego badania VideoTrack wynika że serwis jest u nas bardziej rozpoznawalną marką wśród użytkowników niż jego konkurencji – platformy HBO Go i Showmax.

Platforma Netflix zamierza w tym roku przeznaczyć na produkcje własne 8 miliardów dolarów.

Dołącz do dyskusji: Netflix ma 117 mln subskrybentów. Serwis z rekordowymi wpływami i zyskiem, prognozuje dalsze wzrosty

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Arkon_PL
Obecnie najlepsze produkcje są tylko na Netflixie. Telewizja stacjonarna, w tym HBO, to dno. Wie o tym dziś każdy, no poza upośledzonymi i gimbusami.
odpowiedź
User
Emil.
Wszystko pięknie i ładnie. A jak wygląda sprawa z zadłużeniem?
odpowiedź
User
MED
Ciekawa ta afera z Kevinem,39 milionów robi wrażenie. Kto jak kto, ale Netflix wie jak utrzymać klienta. Zacząłem się nimi interesować od czasu, gdy w artykule Nowej sprzedaży przeczytałem o skutecznych sposobach utrzymania klienta. W Netflixie cały czas wychodzą nowe produkcje, dostęp do masy seriali i filmów. Oferta robi wrażenie! Nic dziwnego jak są skłonni zainwestować 8 miliardów we własne produkcję.
odpowiedź