SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Netflix rozwija ofertę animacji dla dzieci i dorosłych

Platforma Netflix w ciągu kolejnych dwóch lat zrealizuje sześć nowych produkcji animowanych, w tym filmów i seriali oryginalnych.

Jak wynika z wewnętrznych statystyk Netfliksa, 60 proc. użytkowników serwisu z całego świata ogląda filmy, seriale oraz programy dla dzieci i rodzin. Dlatego platforma rozwijać będzie ofertę familijną i dla młodszej widowni.

- Wiemy, że nie ma dwóch takich samych rodzin. Chcemy przedstawiać wyjątkowe i zróżnicowane opowieści, które zachwycą widzów serwisu Netflix z całego świata, dlatego współpracujemy z wszechstronnie utalentowanymi twórcami - mówi Melissa Cobb, wiceprezes ds. treści dla dzieci i rodzin w Netfliksie.

Oto lista sześciu produkcji zapowiedzianych przez Netfliksa (w nawiasie data premiery):

 „Go! Go! Cory Carson” (2019 r.) to serial animowany dla przedszkolaków wytwórni Kuku Studios z kalifornijskiego Berkeley. Producentami wykonawczymi serialu są Alex Woo („WALL•E”, „Ratatuj”), Stanley Moore („Gdzie jest Dory”, „Uniwersytet Potworny”) oraz Tone Thyne („Wspaniałe zwierzaki”, „The Adventures of Napkin Man!”). Twórcy stworzyli serial „Go! Go! Cory Carson”, biorąc na warsztat zabawki z serii Go! Go! Smart Wheels produkowane przez firmę VTech Electronics. Głównym bohaterem serialu jest młody samochodzik Cory Carson, który przeżywa niezwykle pokręcone przygody w Bumperton Hills.

 „Kid cosmic” (2020 r.) to serial produkcji Craiga McCrackena („Atomówki”, „Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster”). Opowiada on historię młodego chłopca, który pragnie zostać bohaterem. Jego marzenia się spełniają, kiedy natrafia na pochodzące z kosmosu kamienie mocy. Jednak chłopiec wkrótce odkrywa, że jego wyobrażenia o życiu bohatera mają niewiele wspólnego z rzeczywistością, z którą przyjdzie mu się zmierzyć. A będzie to największa walka w jego życiu. I mimo że chłopak szczerze pragnie bronić dobra, zupełnie mu to nie wychodzi.

 „Trash truck” (2020 r.) to serial animowany produkcji Maksa Keane’a („Dear Basketball”). Hank wychowywał się bez zakazów i nakazów. Jak na sześciolatka ma ogromną wyobraźnię. Ma też potężnego najlepszego kumpla — gigantyczną, roztrąbioną ciężarówkę. Przyjaciele codziennie przeżywają małe i duże przygody — to uczą się latać, to znów odwiedzają gabinet stomatologiczny. Producentami wykonawczymi serialu są Glen Keane („Mała syrenka”, „Aladyn”, „Piękna i Bestia”) oraz Gennie Rim („Dear Basketball”), a także Max Keane.

 „The Willoughbys” (2020 r.) to jedyny w swoim rodzaju film pełnometrażowy realizowany w technice animacji komputerowej, którego produkcją zajęła się wytwórnia BRON Animation z Vancouver. Scenarzystą i reżyserem filmu jest Kris Pearn („Klopsiki kontratakują”).

Czwórka rodzeństwa Willoughbych porzuconych przez samolubnych dorosłych uczy się, jak dostosować swoje staroświeckie przekonania do współczesnego świata, by stworzyć nowoczesną rodzinę. Na podstawie wyróżnionej nagrodą Newbery książki pisarki Lois Lowry. Występują: Ricky Gervais, Maya Rudolph, Will Forte, Martin Short, Alessia Cara oraz Jane Krakowski.

„Maya and the three” (2021 r.) to animowany miniserial w reżyserii i według scenariusza Jorge Gutierreza („Księga życia”, „El Tigre: Przygody Manny’ego Rivery”).

Serial zabiera widzów do mitycznego świata inspirowanego Mezoameryką. Jego bohaterką jest waleczna księżniczka, która postanawia zwerbować trójkę legendarnych wojowników do walki w obronie świata ludzi i bogów. Współscenarzystką i współproducentką wykonawczą serialu jest Silvia Olivas („Elena z Avaloru”). Z kolei za fabułę odpowiada Jeff Ranjo („Vaiana: Skarb oceanu”).

„My Father’s Dragon” (2021 r.) to animowany film pełnometrażowy 2D dla całej rodziny w reżyserii Nory Twomey („Sekret księgi z Kells”, „Żywiciel”) oraz według scenariusza Meg LeFauve („W głowie się nie mieści”, „Dobry dinozaur”). Jest on oparty na pomyśle Meg LeFauve oraz Johna Morgana, którzy pełnią także funkcje producentów wykonawczych. Za produkcję filmu odpowiadają Bonnie Curtis oraz Julie Lynn z firmy Mockingbird Pictures, a także Paul Young z wytwórni Cartoon Saloon („Sekret księgi z Kells”, „Żywiciel”) i Tomm Moore.

„My Father’s Dragon” to film oparty na nagrodzonych wyróżnieniem Newbery Honor powieściach dla dzieci autorstwa Ruth Stiles Gannett. Jest to opowieść o przygodach młodego Elmera Elevatora, który ucieka z domu i wyrusza na poszukiwanie smoka uwięzionego na odległej wyspie. Podczas wyprawy chłopiec odkrywa o wiele więcej, niż kiedykolwiek się spodziewał. Producentami wykonawczymi filmu są także Alan Moloney i Ruth Coady z firmy Parallel Films oraz Gerry Shirren.

W trzecim kwartale 2018 roku Netflix zanotował wzrost przychodów rok do roku o 34 proc. i 403 mln dolarów zysk netto. W ciągu kwartału serwis przyciągnął do siebie prawie 7 mln nowych użytkowników, obecnie ma globalnie ponad 137 mln subskrybentów.

Dołącz do dyskusji: Netflix rozwija ofertę animacji dla dzieci i dorosłych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl