SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Magazyn „NME” kończy z wersją drukowaną, będzie dostępny tylko online

Brytyjski oddział koncernu Time Inc. zdecydował o zakończeniu drukowanej wersji muzycznego tygodnika „NME”, znanego także pod nazwą „New Musical Express”. Papierowe wydanie magazynu ukazywało się od 66 lat, jednak jego obecna dystrybucja nie przynosi wydawcy żadnych korzyści. „NME” ma się ukazywać nadal jedynie w wersji internetowej.

Article

„NME” pojawił się na rynku w 1952 r. i przez kilka dekad był najlepiej sprzedającym się czasopismem muzycznym w Wielkiej Brytanii stanowiąc brytyjski odpowiednik amerykańskiego magazynu „Rolling Stone”.

W ostatnich latach sprzedaż drukowanej wersji tytułu systematycznie spadała, osiągając ostatecznie poziom ok. 15 tys. tygodniowo. Przez 2 lata pismo było rozpowszechniane za darmo, teraz jednak brytyjski oddział Time Inc., wydawca „NME” zapowiedział ostateczny koniec dystrybucji tygodnika w jego papierowej wersji. Magazyn będzie nadal dostępny, ale jedynie jako serwis internetowy.

- Liczba czytelników naszego cyfrowego wydania cały czas znacząco rośnie – przyznał cytowany przez dziennik „The Guardian” Paul Cheal, szef brytyjskiego Time Inc. – Jednocześnie mamy do czynienia ze wzrostem kosztów wydawania drukowanej wersji „NME” przy spadającej liczbie reklam. To wszystko czyni wydawanie papierowego tygodnika nieuzasadnione biznesowo.

Wydawca zapowiada, że pomimo przejścia na wersję cyfrową pod marką „NME” będą się ukazywały pojedyncze, ekskluzywne wydawnictwa drukowane.

„NME” nie jest jedynym znanym tytułem, którego drukowana edycja znika ze sprzedaży. W połowie ub.r. zapowiedziano koniec papierowej wersji „Village Voice”, jeszcze wcześniej z brytyjskiego rynku zniknął magazyn modowy „InStyle”, wydawany podobnie jak „NME” przez Time Inc. Wycofanie się z druku rozważa także magazyn „Playboy”, a szef „The New York Timesa” przewiduje koniec papierowej wersji tego dziennika w przeciągu najbliższych 10 lat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Magazyn „NME” kończy z wersją drukowaną, będzie dostępny tylko online

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
NewMusicalExpress
"jednak jego obecna sprzedaż nie przynosi wydawcy żadnych korzyści"
Bot translatora źle Wam przetłumaczył wpis RIP NME. Od 3 lat NME nie jest dystrybuowane juz w kioskach odpłatnie tylko rozdawane jako bezpłatny magazyn w pubach itp. Teraz zdecydowali zakończyć drukowana wersje, która jak serwis internetowy była darmowa. Szkoda kultowych okładek NME. Ponoć mają byc w serwise nadal.
11 8
odpowiedź