SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowe funkcje w dekoderach Turbobox+ platformy nc+

Platforma nc+ aktualizuje oprogramowanie dekoderów Turbobox+. Od 7 lipca br. ich posiadacze będą mogli korzystać z nowych funkcji, w urządzeniach tych pojawi się też nowa szata graficzna menu.

Article

Obecna zmiana, dotycząca dekoderów Turbobox+, będzie kolejnym krokiem wprowadzania nowego oprogramowania w set-top-boxach operatora. 16 czerwca br. zaktualizowane zostały dekodery Mediabox+ (więcej na ten temat).

Jedną z nowych funkcji będzie aplikacja Media Player, która umożliwi słuchanie muzyki oraz oglądanie filmów i zdjęć na ekranie telewizora. W tym celu trzeba będzie podłączyć urządzenie z plikami (np. pendrive) do wejścia USB dekodera lub połączyć bezprzewodowo urządzenie (np. smartfon, tablet lub PC) z siecią. Przy podłączeniu bezprzewodowym urządzenie i dekoder będą musiały znajdować w tej samej sieci domowej.

Nowością będzie też funkcja „Znajdź podobne”, która pozwoli sprawdzić kiedy emitowane będą kolejne odcinki interesującego nas serialu. Udostępniona zostanie też nowa „Lista” EPG i nowa opcja wyszukiwania kanałów radiowych i telewizyjnych oraz nagrań.

Wprowadzone zostaną krótsze okresy czasu, po których dekoder wyłącza się automatycznie przy braku aktywności ze strony użytkownika. Pojawi się także możliwość nagrywania programów oglądanych z przesunięciem czasowym. Będzie można cofnąć program do początku i nagrać go w całości. Nowościami będą również opcje: „Skok w tył” i „Skok w przód”, które pozwolą na ustawienie czasu przeskoków podczas odtwarzania nagrań lub w trybie przesunięcia czasowego.

Platforma nc+ na koniec marca br. miała 2,2 mln abonentów (więcej na ten temat). Nie wszyscy z nich korzystają jednak z dekoderów Mediabox+ czy Turbobox+, część klientów ma jeszcze np. stare dekodery Cyfry+.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowe funkcje w dekoderach Turbobox+ platformy nc+

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Emil
turboBOX+, a nie Turbobox+.
8 12
odpowiedź
User
Alek
Jednak wolę cyfrowy Polsat. tego, co nc+ zrobił swym abonentom przy okazji fuzji, zapamiętam długo. W CP jest zdecydowanie pewniej i nie każą nikomu dokładać kolejnej stówy do abonamentu...
9 12
odpowiedź
User
gość
Siedzę sobie z rodziną oglądamy reklamy, a te świnie z polsatu, nagle puszczają film! W głowie się nie mieści!
14 9
odpowiedź
User
gość
Wszystko ladnie pieknie ale MEDIA PLAYER nie dziala. Niby dekoder widzi komputer ale za cholere nie odtwarza żadnego filmy i na odwrót w komputerze widzę filmy nagrane na dekoderze ale ni dzwonek nie idzie ich odtworzyć.
Lipa - ktoś ma podobny problem?
9 9
odpowiedź
User
Kol
Media Player nie odtwarza plików AVI i części plików MKV. To tak jakby zrobili samochód, który może jeździć tylko do tyłu. Lipa, kicha, nie wiem jak do inaczej nazwać. Chyba nie traktują klientów poważnie!
11 8
odpowiedź