SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowi prowadzący programy o Ekstraklasie w Canal+

6 sierpnia br. na antenę Canal+ wracają mecze piłkarskiej Ekstraklasy. Stacja w nowym sezonie wprowadzi zmiany w magazynach poświęconych tym rozgrywkom oraz w sposobie realizacji spotkań.

Nowi prowadzący programy o Ekstraklasie w Canal+

Każda ligowa kolejka zaczynać się od nadawanego w piątek nowego magazynu pt. “Super piątek”, prowadzonego przez Cezarego Olbrychta, dotychczas prowadzącego wstępy do meczów i przygotowującego ich skróty. 40-minutowy program połączy cechy dotychczas emitowanego w piątku magazynu „Liga gra” oraz „wstępu do meczu”. Kontynuacją „Super piątku” będzie transmisja ze szlagierowego spotkania Ekstraklasy o godz. 20.00. Na zakończenie nadane zostanie kilkunastominutowe podsumowanie wydarzeń wieczoru.

W sobotnie popołudnia transmitowany będzie drugi z najważniejszych meczów ligowych. Niedługo po nim, o 20.30 nadawany będzie tak jak do tej pory magazyn „Liga+”. Od tego sezonu nowym gospodarzem programu będzie Rafał Dębiński (dotychczas prowadził piątkowy magazyn “Liga gra”), który program prowadzić będzie wraz z zaproszonym ekspertem (wiosną magazyn prowadził Tomasz Smokowski).

W niedziele relacjonowane będą kończące każdą kolejkę rozgrywek mecze (w sumie podczas trzech dni stacja na żywo pokaże trzy mecze, zaś pozostałe nada z odtworzenia). Zwieńczeniem weekendu z Ekstraklasą będzie emitowany zaraz po tych transmisjach magazyn „Liga+ Extra” prowadzony bez zmian przez Tomasza Smokowskiego i Andrzeja Twarowskiego. Wszystkie wspomniane programy otrzymają zupełne nowe scenografie. Miano je wprowadzić już wiosną, ale ostatecznie zmiany się opóźniły.

Od nowego sezonu każdy z ligowych meczów realizowany będzie przy wykorzystaniu minimum 13 kamer (do tej pory 12), w tym trzech kamery super slomo (dwufazowych, wcześniej były dwie). We wrześniu wprowadzone zostaną dwie dodatkowe mini kamery umieszczane w bramkach. Na wybranych wydarzeniach ekipa realizacyjne będzie zaopatrzona w kolejną, bardziej zaawansowaną kamerę super slomo (trzyfazową).

Dodatkowo, Canal+ planuje przeprowadzenie pionierskiej jak na polskie warunki relacji z hitowego meczu rundy jesiennej. Stacja uruchomi wtedy dwie kolejne, specjalistyczne kamery: super high motion i tzw. spider cam (ruchoma kamera zawieszona nad boiskiem). Canal+ do ich zastosowania był już gotowy wiosną br., ale brakowało przystosowanego do tego celu obiektu. Pierwszym stadionem, gdzie tej technologii będzie można użyć, jest obiekt w Poznaniu, szykowany na Euro 2012.

Prawa do pokazywania rozgrywek Ekstraklasy Canal+ współdzieli ze stacją Orange Sport.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowi prowadzący programy o Ekstraklasie w Canal+

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl