SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy tytuły Valkea Media

Wydawnictwo Valkea Media (dawniej Aktivist Sp. z o.o.) nabyła prawa wydawnicze do nowych tytułów

Spore zmiany w wydanictwie Valkea Media (dawniej Aktivist Sp. z o.o.). Firma poinformowała o nabyciu prawa wydawnicze do następujących tytułów:
Warsaw Business Journal, Book of Lists, Warsaw Insider, Poland A.M., Polen AM Morgen i Lokale Immobilia oraz do ich stron w internecie.

Tymczasem Valkea Media podzieli 1 września działalność na 2 grupy biznesowe: Grupę Wydawniczą poświęconą rozrywce, składającą się z tytułów: Aktivist, Exklusiv i Warsaw Insider oraz Grupę Wydawniczą poświęconą biznesowi, składającą się z tytułów: Warsaw Business Journal / Lokale Immobilia, Book of Lists, Poland A.M., Polen Am Morgen.

Nazwiska kluczowych menadżerów w nowo utworzonych grupach wydawniczych Valkea zostaną ogłoszone do końca sierpnia.

"W porównaniu do ostatnich trzech lat dostrzegam poprawiające się perspektywy na rynku reklamowym w okresie 2004 / 2005, jednakże, rynek ten wciąż pozostanie bardzo konkurencyjny. Wraz z przystąpieniem Polski do UE zwiększy się zapotrzebowanie na anglojęzyczny tygodnik ekonomiczny, jak również na codzienne informacje dostępne w internecie lub przez e-mail. Dodanie publikacji biznesowych do dotychczasowej bazy wydawniczej pozwoli Valkea Media na dalszy rozwój poza dziedziną rozrywkową" - twierdzi Esko Kilpinen, Prezes Zarządu, Valkea Media Sp. z o.o.

Valkea Media Sp. Z o.o. jest wydawcą tytułów Aktivist i Exklusiv. Aktivist jest wiodącym  przewodnikiem po wydarzeniach rozrywkowych w Polsce. Jego nakład wynosi 110 tys. egzemplarzy, pismo kolportowane jest w siedmiu największych miastach Polski. Exklusiv jest tytułem poświęconym rozwijającej się kulturze miejskiej i lifestylowi w naszym kraju - jest skierowany do młodych ludzi w wieku 20-30 lat mieszkających w dużych metropoliach.

New World Publishing Polska Sp. z o.o. wycofuje się z wydawania wyżej wymienionych anglojęzycznych tytułów ekonomicznych w celu skoncentrowania się na działalności związanej ze sprzedażą i marketingiem. W 2002 roku, New World Publishing Polska został sprzedany wierzycielom New World Publishing Inc., który był wydawcą podobnych tytułów w Pradze i Budapeszcie. Od tego czasu podjęto szereg kroków służących restrukturyzacji. Następnym etapem w działalności spółki będzie skoncentrowanie się na przedsięwzięciach związanych ze sprzedażą i usługami marketingowymi dla innych wydawców. Powrót do tych obszarów działalności, które wcześniej były ważne dla spółki, jest ostatnim etapem reorganizacji. Spółka ogłosi wkrótce swoją nową nazwę.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy tytuły Valkea Media

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl